KUTLU ŞAHIM//SÜVARİ ANGEL: Kutluşahım, Manidar'ın kazandığı son koşusunda ağır kilodan etkilenmişti. Bugün ise baktığımızda grubun en uygun kilolu atlarından biri konumunda. Aynı zamanda bir yarış önce Manidar'ı benzer kilolarla koştuklarında kolayca geçmişti. Bugün yeniden, birincilik elde ettiği jokeyi Nevzat Avcı ile koşacak olması da bir başka avantajı. Süvari Angel ise uzun mesafede başarı beklediğim bir at. Kocaeli'deki beşinciliğini dikkate almıyorum. Pist değişikliğinden etkilenmiş olma ihtimali var. Yeniden sevdiği pist ve de mesafede ön sıralardan değerlendirilmesi gerekiyor.


DURUHAN(KOŞMAZ)//BORDONARO: İkisi süratli safkanlar. Duruhan birkaç yarıştır yıldızı parlayan bir at. Son koşusunda da çok ön planda tutuluyordu. Bugün bu grupta Bordonaro başta olmak üzere birkaç süratli rakibi daha var. Zaten ben de yarışın başında önde iyi yer tutabilen safkanların bu koşuda çok şanslı olacağını düşünüyorum. Bordonaro son koşusunda çok daha sert grupta liderliği almış ancak sonlara doğru tempo kaybetmişti. Bu defa mesafenin 200 metre daha kısalmış olması çok işine yarayacaktır.

HAPPY TIME: Perfecto gibi başarılı bir aygırla anadan kardeş olan Happy Time, İstanbul'daki son yarışında formda safkan Yellow Legend'a geçildi. O gün son viraja beşinci çıkan safkan düzlükte Hışman Çizik'in bütün teşviklerine yanıt verirken kazanmak için çok istekli duruyordu. Bugün koşu içinde herhangi bir aksilik yaşamazsa bu rakiplerini geçeceğine inanıyor ve de banko olarak öneriyorum. 

ETYOPYALI//FAIR MAX: Etyopyalı, İstanbul'da çok daha sert rakiplerle mücadele eden bir safkan. İki yarış önce Lady Of Parthenia'yı geçerken Big Name ile ikincilik için potoya girmişti. Bir sonraki koşusunda yine bu gruptan daha iyi atlar arasında tabelayı son anda kaçırdı. Fair Max ise yarış hayatı boyunca iki kez çimi çıkıp tabelaya giremeyen bir safkan. O yüzden son katıldığı çim yarışı değerlendirme dışı. Onun öncesinde ise hem uzunda hem de kısada kum pistte başarılı yarışlar yapmış bir isim. Bugün de kantarmasını iyi tanıyan jokeyi Nevzat Avcı ile koşunun önde gelen atları arasında.

EL PATRON: Akıncı, Ünlüoğlu, Balballılı, Kara Hisar gibi seri, önde veya öne yakın giden atların bir araya geldiği mücadelede, bekleme yapmayı seven ve de güçlü bir sprinte sahip olan El Patron, bugün benim alternatif tekim olacak. 

ŞARLO//KARDEŞCAN: Koşudaki safkanların üçü daha altı gün önce birbirleri ile mücadele ettiler ve de yarışın sonları kıran kırana geçti. Bu sebepten de ben daha dinlenmiş ve de dinç olarak buraya gelmekle beraber uzun mesafede de çok başarılı bir at olan Şarlo'yu ilk sıradan yazacağım. O günkü yarışı kazanan Kardeşcan, bugün üç kilo daha fazla koşacak. Uzun mesafeye de ilk defa çıkıyor. Ancak orjin olarak mesafede sorun yaşayacağını zannetmiyorum.İŞİNİBİLİR: Ankara'da ikinci olduğu koşuda jokeyi Hışman Çizik, sprintte biraz geç kalınca faturasını ikincilikte kalarak ödedi. O gün, jokeyi ile ilk defa piste çıkan safkan, şimdi binicisi tarafından daha iyi tanınıyor. Aynı zamanda, birkaç gün sonra Ankara'da handikap 16 yarışa da kayıtlı olan safkan, oradan vazgeçip bu koşuyu tercih etti. Ankara'da son gün idmanını da yapan İşinibilir'in bugün ilk birinciliğine ulaşacağına olan inancım tam olup bankomdur.Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

11 Duruhan yerine 2 Kızgın Adam eklenmiştir. 12.13

7.2 // 8.6
13.14.8.4.2
6 HAPPY TIME BANKO
2.6.3
1.3.4.6.7
3.4.1.12.13 // 2.6

52.5 TL // 147 TL

2. ALTILI

1.3.4.6.7
3.4.1.12.13 // 2.6
2 EL PATRON // 1.4
2.1.3.4
10.1.9.3.7
17 İŞİNİBİLİR BANKO

35 TL // 147 TL