DELİKANIM: İstanbul'daki son koşusunda startta epey oyalanmış olmasına rağmen sonlarda çok iyi doldurarak önlere sarktı ancak bu çabaları tabelada yer bulmaya yetmedi. Bugün ise tanıdığı Bursa pistinde start alacak olan safkan, geçtiğimiz haftalarda Bursa'yı yakaladığımız gün yine Aytuğ Atalay'ın bir atıyla kazanarak yüzümüzü güldüren Ayhan Kurşun idaresinde piste çıkacak. Eğer startta fazla oyalanmazsa ideal mesafesinde ve de uygun grupta kazanmasını bekliyorum.


HARUNHAN // DRAGIC: Yeniden form tutan Harunhan, kazandığı binicisi Bekir Mert Mırık ile piste çıkacak. Gruptaki rakiplerinden birçoğunun dişi, bir kısmının formsuz ve de bazılarının da arası olması sebebiyle bugün bu grupta ön plana çıktığını söylemem mümkün. Şampiyon atlardan Good Curry'nin anadan kardeşi olan Dragic, son ikinciliğinde artık formunu bulduğunu göstermesiyle bu yarışı ve bundan sonraki koşularında göz önünde tutulması gereken bir at olduğunu da sergilemiş oldu. Bursa'nın başarılı aprantilerinden Okan Gökçe ile piste çıkacak olan safkanın koşunun en iddialı isimlerinden biri olduğuna inanıyorum.

ÖZEKAN // GÜMBÜRGÜMBÜR: Grubun kalite atlarından biri olan Özekan, üstü üstüne üç yarış kazanıp tam formunu buldu derken mecburi bir araya girdik. Ancak yakın zamanda gördüğü iki yarış ile açıklarını kapattığına inandığım safkanın yeniden yükselişe geçmesini bekliyorum. Yaşı epey ilerlemiş olsa da son koşusunda Karataş'ın binmesinin önemli bir işaret olduğuna inandığım Gümbürgümbür de kalitesiyle bu yarışta ihmal edilmemelidir.

AMBUSHER//ASUDE SULTAN: Daha önceki karşılaşmalarında buradaki sert rakibi The Last Squad'ı geçmeyi başaran Ambusher, hem mesafe uyumu hem de Ahmet Çelik'in tercihi ilee ön planda. 1500 çimde kazandığı yarışta parlak bir görüntüsü olan Asude Sultan, bu kez daha da uzayan mesafede daha üstün bir performans sergileyerek günün bombasını yapmaya aday gördüğüm isimdir.

AIRDROP//LE GOR : İstanbul'da katıldığı sert gruptaki sınıf mücadelenin son yarışını olumsuz etkilediğine inandığım Airdrop, bugün hafif sıkleti ile daha iyi bir mücadele ortaya koyarak birincilik mücadelesinin önde gelen isimlerinden olacaktır. Grubun süratli atlarından olup son koşusunda sert rakiplerine diş geçirerek numarayı almayı başaran Le Gor'un bugün çıktığı gibi bitirmeye aday olduğunu ve de günün en büyük sürprizlerinden birini gerçekleştirebileceğini düşünüyorum. Çünkü ondan önceki yarışında da İstanbul'da son metrelere kadar mücadelenin içinde kalmıştı. Kuponlarımızda mutlaka olması gereken bir at.

ADAHAN//TULPAR//İŞİNİBİLİR: Adana'da kolay kazandığı koşunun akabinde Bursa'ya gelen ve de binicisini de beraberinde getiren Adahan, yarışın bendeki favorisidir. Taylığında sürekli önerdiğim ve de belendi içerisinde olduğum bir at olan Tulpar, kendisini unuttu. Keleşlerden çıkıp el değiştirmiş olsa da yeni ilgililerinin elinde ha bugün ha yarın kazanabileceğine inanıyorum. İşinibilir takibimde olan bir safkan olup kuponlarda kesinlikle bulunması gerektiğini düşündüğüm potansiyelli bir at. Danyal Kaya ile start alacak olması da ayrı bir avantajı.


Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI2 DELİKANIM BANKO
2.16 // 1
4.8.6.9.1.2
1.4 // 5
9.10.7.1.6
8.16.11.12.14.13 // 7.3

50.4 TL // 151.2 TL