MAKAMBO


Baldemar'la Uludaz'ın arkasına girdikten sonra burada yanına at yazmak bana yakışmaz. Burada da o istemezse kafayı alabilecek bir at yok. Semerkant'ın gücü yetmez, daha önce yetmedi. İki yıl sonra iki yarış koşan Enjoy'un birkaç yarış daha görmesi lazım. Down Town deseniz sekiz aydır koşmuyor. Daha bir hafta önce koşmuş Makambo'ya fazla dayanamaz. Belki Selim kardeşim ikincilik ya da üçüncülükte takip edip virajda arttırmak isteyebilir. Ona yarışta karar verecek ama eğer isterse burada kafayı kimseye kaptırmaz. Diyelim ki viraja kadar bekleyeyim dedi. O zaman da düzlükte avansı alır ve yarışı bitirir. 


FERHAN

Az atlı güzel bir koşu. Tempo pek yüksek olmaz. Uğur Bubam, Lex Tallionis, Derin Diyar gibi atlar için önde temponun sert olması her zaman daha iyidir. Benim elimde bir tek Ferhan kaldı. Tam mesafesine çıkıyor, 400 metre sprinti var. 1600'deki son iki koşusundan birinde güle oynaya kazanacağı yerde Lex Tallionis'e geçildi. Çünkü Gökhan Kocakaya kardeşim yol bulamadı. Bir sonraki yarışında Harun Çanakçı'nın isteksiz, hatalı binişiyle üçüncülükten kurtulamadı. Bir de mesafenin kısa geldiğini düşünüyorum. Şimdi siz 1200'de kazandığını söyleyeceksiniz ama bu at için en uygun mesafe aralığı 1600 ve üstü. Nereden mi biliyorum? Hem anneden hem de babadan kardeş olduğu Elevato'dan. Bugün bütün oklar Ferhan'ı gösterirken elim başka ata gitmiyor.PERİ LİNA


Form tutmuş bir Peri Lina'yı Türkiye'de geçebilecek bir dişi İngiliz atı yok. Geçen yarışında bu grubun birçoğunu çok rahat geçti. Şimdi ise idman pistinde fırtına gibi esiyor. Ankara kumunda 1000 metrelik çalışmasında 25-1.03 çok rahatın üstüne bir de 800 metrelik galobunda 49 rahat yaparak ter attı. Bugün gördüğüm kadarıyla yarış stratejisi de tam. Kahramanlar Filibeli ile burada tempoyu yükseltip son düzlükte Peri Lina için ballı kaymak hazırlayacaklar. Karataş'ın pompaladığı güvenle bende geçilmez.

BAŞ HÜKÜMDAR


Kaçan kaçana grubu. Ama bu öyle önde kaçma mevzusu değil. Sürgüntay yok. Karamustafa yok. Oğlum Serkan, Yollaraz buraya gelmediler. Bunun sebebinin de Baş Hükümdar'ın son iki yarışı olduğunu görmemek olmaz. 1600'de Grup 1 TBMM'yi kazandı. Olmadı, dediler. Aldılar ikinciliğe attılar. O da Tarım ve Orman Bakanlığı Koşusu'nda, bu da mı gol değil, diyerek rakiplerini darmaduman edip kazandı. Kazanırken de, uzunda bana yanaşmayın, dedi. Karataş, dün Anadolu Aslanı'nda yaptığı gibi (Çok geride bekledi) bir hata yapmazsa Baş Hükümdar bu gruba kaybetmez. 

Bu arada dün devirli Ankara'yı bulan Kara Kamçı kardeşimi de tebrik ederim. Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

2.5.1.6.9.8 // 7
1.3.2.6 // 7.9.5
6 PERİ LİNA BANKO
1.6.3 // 2.4.5
5 BAŞ HÜKÜMDAR BANKO
5.6.8.1.2.3 // 12

30.24 TL // 144.06 TL

1. ALTILI

5.3.2.4.1.8
10.5.7.6 // 2.1
3 MAKAMBO BANKO
6 FERHAN BANKO
2.5.1.6.9.8 // 7
1.3.2.6 // 7.9.5


40.32 TL // 123.48 TL