ROMAN OLUR: Geçen sene İstanbul'da kısa vade 7 yarışta kazanıp bu yılın ilk yarışında kısa vade 6 koşuda Hilaleda ve Sagarmata'ya geçilirken Sanberk ve Gurbet Ateşi'ni geçmişti. Daha sonra yarışlara bir müddet ara verildi. O aradan sonra ise toparlanması biraz uzun sürdü diyebilirim. Fakat son koşusunda üçüncü olurkenki görüntüsüyle artık gücünü topladığını da ispatladı. Duman ve Candarbeyi'nin arkasından üçüncü olurken kazanmak için çok istekli bir görüntüsü vardı. Bu yarış öncesi bir de çalışma yaparak 600'ü 40 rahat yapan safkandan özlediği birincilik gelebilir.


VAHŞİ KIZ: Son koşusunda da benzer rakiplerini geçmişti. O yarışta mesafe 100 metre daha kısa olunca Saetta'yı kaçırmamak adına tempoya girdi ve yarışın 800'ü 45 'le geçildi. Sonlarda biraz tempo kaybetse de aldığı avansı koruyarak geriden gelen rakiplerine cevap verdi. Bugün Halis Karataş, öndeki rakibine çok yakın pres uygulamak yerine ikinci ya da üçüncü takip ederek virajda vites arttırarak sonuca gidecektir.

AGERA//GRASHOF: Agera bir süredir pistlerden uzak olsa da eski formunu yakaladığını idman pistinde belli ediyor. Özellikle sentetik pistte her mesafede başarılı olabilen safkan daha önce daha sert rakiplerle mücadele ederek kazanmasını bilmişti. Grashof ise geçtiğimiz haftalarda bir yarış görerek nefes açtı ki o yarışı kısa mesafedeydi. Oysa ki Grashof tam bir uzun mesafe atı olarak karşımızda duruyor. Kısa başarılı yarışlar yapıp kazansa da geçen sene art arda üç yarış kazanıp Anafartalar'da üçüncü olmasıyla uzun mesafede daha başarılı olduğunu tescillemişti. Ayrıca şimdiye dek 2000 metre ve üstünde sentetik pistte katıldığı altı yarışın üçünü kazandı. Halis Karataş'la buluşan safkandan çok etkili bir koşu bekliyorum.

ATARDAMAR: Son koşusunda yarışın her yerinde tutarak gitmesine karşın son düzlükte dişi diş bir mücadeleye girdiği Niğbolu'nun kendisinden daha eşgalli, daha güçlü bir at olması karşısında çaresiz kaldı. Orjinine baktığımızda birçok kısa vade ve grup yarışta adını sıkça duyuran Budakhan'la tam kardeş olduğunu görüyoruz. Bazı sorunları vardı ve onlardan büyük ölçüde arındırıldı. Bugün bir kez daha Müslüm Çelik ile piste çıkacak olan safkan, grubun da uygun olmasıyla bu defa birinciliği göğüsleyecektir.Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.2.6.4
1.2.9.5 // 11.10
5 ROMANOLUR // 3
3 VAHŞİ KIZ BANKO
2.6.7.8.9.4 // 5.1
6.9.1.2 // 7.4

26.88 TL // 161.28 TL

2. ALTILI

2.6.7.8.9.4 // 5.1
6.9.1.2 // 7.4
6.7 // 4.1
3.1.2
3.6.4.2
4 ATARDAMAR BANKO