18 Ağustos Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

SUVLA POİNT//ALWAYS PERFECT: Suvla Point çok iyi bir form yakalayarak üstü üstüne birincilikler aldı. Ancak ben hâlâ eski günlerine döndüğüne ikna olmadım. Bu sebepten de burada rakip, hatta sürpriz at arayışına girdim. Şunu da söylemem gerek ki şu anki form durumuyla bu gruba diş geçirebilir. Ama ikramiyeyi yükseltmek adına sürpriz aramaya da müsait bir koşu gibi duruyor. Son startında İstanbul'da Malones, Blanchard, Molto Bene gibi atlarla mücadele eden ve de iki boy geç başladığı koşuda kazanan atın 70 salise gerisinde bitirmişti. Daha önceki yarışlarına baktığımızda Black Chinese'in hemen arkasında ikincilik yaptığını, Şekerhanım ve de Run For Derya ile kafa kafaya bitirdiğini görüyoruz. Kocaeli pistine de uyum sağlayacağına inandığım Always Perfect, Suvla Point'in en ciddi rakibi görünümünde. 

ARSLAN DAYI//GENÇ MİMAR: Ninoşunoğlu ile anadan kardeş olan Arslan Dayı, bu koşu için yapmış olduğu çalışmalarındaki kısa ve de uzun işleriyle iyi hazırlandını belli ediyor. İstanbul'da hazırlanıp Kocaeli'ye gelen Gençmimar ise son günlerine form tutan jokeylerinden Furkan Yüksel ile katılacağı koşu öncesinde gerçekleştirdiği 800'ü 26-53 rahat dereceli işi ile yarışın önde gelen bir diğer atı. 


GREY KURT//NEW SECRET: Grey Kurt, ilk iki koşusunda ne denli süratli bir at olduğunu ispatlamıştı. Son koşusunda sert rakiplere takılan safkan bu kez daha denk bir grupla mücadele edecek. Ankara'da yaptığı 600 metrelik çalışmasındaki 25-39 çok rahat derecesi de tatminkar. New Secret, bugün, yarış hayatının ilk koşusunu kazandığı Harun Kılıçarslan ile yeniden piste çıkıyor. Son koşusunda Grey Kurt'a dört boy fark atarak üçüncü olmuştu. Bugün bu iki safkanın rövanşı izleneceğe benziyor.

AŞIKBEY: 63 kg ağırlık altında katıldığı kısa vadeli yarışta Özekan, Sonoğul, Tarıkhan gibi formda atları gerisinde bırakırken Gümbürgümbür'ün 4,5 boy gerisinde bitirmişti. Ancak o gün Gümbürgümbür ile arasında 7 kg fark vardı. Eğer orada aynı kiloyla koşsa eminim ki rakibine zor anlar yaşatırdı. Bugün ise çok daha müsait grupta koşuyor. Kilosu yine ağır gibi dursa da rakipleri bir öncekiler kadar sert değil. O yarışının ardından burada geçilmesi beni oldukça şaşırtır.

BARLIK EFE: Evvelki haftalarda İstanbul'da çim yarışından silinmişti. Bugün ise bu pist tercih edildi. Şöyle bir baktığımızda anadan kardeşleri Gülenyüz ve de Babaarif'in kum pistte daha etkili olduklarını ve de Kocaeli'de yarış kazandıklarını görebiliyoruz. İstanbul'da yaptığı peş peşe galoplarla hazır olduğunu da gösteren safkan, ilk kez piste çıkacak atlar arasında ilk sıradan değerlendirilmelidir.

FEYMAN ABİ// BLACK POWER//BLACK BOARD: Bugün bu yarışta ben biraz sürpriz arayışına girdim. Yarışın genel duruşu, favori safkanların şimdiye dek uzun mesafede başarılı olmaları bende bu intibayı uyandırdı. Feyman Abi, daha önce Kocaeli'de bir kez koşup ikinci oldu. Maidenden de 1400 metre mesafede çıktı. Şimdiye kadar katıldığı yarışların geneline baktığımızda ise kısa mesafede ve de kum pistte daha etkili olduğunu söyleyebiliriz. Blackpower ise bugün, daha önce 1400 metre kum pistte kazanarak maidenden çıktığı aprantisi Muhammed Mir Bilgin ile start alacak. Safkan yarış içerisinde kısa mesafeye yatkın birkaç attan biri olmasıyla benim dikkatimi çekiyor. Blackboard, yaklaşık olarak altı aydır koşmasa da Ankara'da yaptığı iyi hazırlıklarla bu yarışa iştirak edecek. Orjin bakımından da beğendiğim safkan, sürpriz sonuçlara imza atmayı seven ve de son çalışmasını birlikte yaptığı jokeyi Harun Kılıçarslan'la kuponlardaki yerini almalıdır.

ATİK ATİK: Son katıldığı Grup koşu çok da dikkate almıyorum. Onun öncesindeki ikinciliğinde ise yarışı kazanan at kadar iyi koşmuştu. Zaten potoda kaybetti. Jokeyi Memhet Kaya, atını iyi tanıyor. Grubun da denkliği ile, ağır kilosuna aldırış etmeden ilk sıradan yazacağım.

CREED BOY: İstanbul'da peş peşe ikincilikler yapan Creed Boy, daha evvel Kocaeli'de bir kez kazanmıştı. Altı ay ara verdikten sonra gördüğü dört yarışla formunu yükselten safkan, dişine göre grupta, jokeyi Hışman Çizik'le favorim. 


SARRAFŞAH//ERENBİLGE//CEVAHİRTAY: Candanbey'in koşudan çıkartılmasının ardından yarış içerisinde benim gözüme çarpan üç safkan kaldı. Son iki koşusunda da beğenimi kazanan Sarrafşah, yeniden orta mesafeye dönen Erenbilge ve de iyi gruplarda zaman zaman inanılmaz yarışlar yapmasına karşın bir türlü kazanmayı başaramayan Cevahirtay. Ben bu üç safkanla bu yarışı geçeceğim.Salı gününü çarşamba gününe bağlayan gece sitemizde çalışma yapılacaktır. Bu yüzden birkaç saat boyunca HİZMET veremeyeceğiz.

Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI


3.4.2 // 1.8.5
1.12.3.6
1.2
3 AŞIKBEY BANKO
4.11.3 // 2.13.1
4.6.5.2.1.3.7

35.28 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

3 AŞIKBEY BANKO
4.11.3 // 2.13.1
4.6.5.2.1.3.7
1.3.2
7.6.3 // 2.1
11.4.7

39.69 TL // 132.3 TL

Yorum Gönder

0 Yorumlar