Bugünkü İstanbul yarışları gerçekten de insanın içini okşuyor. Seyir zevki yüksek, heyecanı fazla, ikramiyesi de tatmin edici olacak yarışlar bizi bekliyor. Benim bugünkü bankom ters olacak. Zor koşuda ters bankoyla bu işi bitirmeye çalışacağım. Şablonları bölmüyorum. Yorumları geniş tutacağım.


BİG FARRİER

Geçen sene İzmir'de kazandığı bir kısa vade yarış var. Orada bu atın potansiyeli olduğunu söylemiştim. Ondan sonra pek de beklediğim gibi koşamadı ama Mehmet Kaya kardeşimle yaptığı son üçüncülükle sinyali verdi. Yarışın sürprize açık olduğunu söylememe gerek yok. Ama görünen köy de kılavuz istemez. Big Farrier'i yazıyoruz, arkasından sürpriz arıyoruz. 

BODRUM KALESİ

Bodrum Kalesi, ilginç orjinli bir at. Karakteri de değişik. Bazı gün çok iyi koşuyor, bazı gün de hiç anlam veremiyorsunuz. Hışmanla iyi anlaştığı kesin ama. Geçen sene Ali Rıza Bey'de Yeltay'la Civantay'ın gölgesiydi. Biraz zorlasa belki de kazanacaktı. Şimdi yine form tutmuş durumda. Son koşusunda ALTEPE'ye geçildi ama ondan önceki yarışında Akkula'yı geçmişti. Fatih Ağa'yı neden tutmadığımı merak edenler varsa söyleyeyim. Bu safkanın bu koşuyu kazanması demek kısa vade 6 şartının dolması demektir. Bence burada bir yarış daha tutarlar. 

AYMELEKCAN-FIRTINALI DENİZ

Aymelekcan'ın orjininden uzun uzun bahsetmiştik. Bilmeyenlere hatırlatalım: Annesi Meleğimcan, şampiyon Arap atı Cankardeşler'le hem anneden hem de babadan kardeş. Yani %100 kardeşi. Bu yüzden hem uzunda hem kısada, hem çimde hem de kumda iyi koşmasını beklediğim atlardan. Oğuzboylu'nun kardeşi Fırtınalı Deniz ise Ankara'nın kaba kumuna, sert havasına çarpılıp oksijen duvarına takıldı. O da bugün yine usta jokey Mehmet Kaya kardeşimin elinde güvenle koşarak çıktığı gibi bitirmeyi deneyecektir. Grup müsait.

FERHAN-TİPİ TİP

Son yarışında Kocakaya gibi bir profesyonelin yol bulamamasından dolayı az farkla kaybeden FERHAN, iyi aprantilerden biri olan Harun Çanakçı kardeşim hatasız binerse kazanabilecek güçte. TİPİ TİP'in son yarışı iç açıcıydı. Eski yarışlarını yeniden yapmaya başlayacağına işaret ediyordu. Şu anda formu çok iyi. Burada FERHAN'ın canını sıkabilecek başlıca at. 

EMPRESS FAUSTINA

Mehmet Kaya kardeşimle katıldığı ilk koşusunda çıktığı gibi bitirmeye çalışıp son metrelere oldukça avantajlı girmesine rağmen FUSION'un olağan dışı bir sprint atmasıyla ikinci oldu. Bugünkü kulvarı da yine hemen kafaya çıkıp yarışı süratlendirmesine müsait. Kaliteli orjiniyle beyaz bayrak ayna diyebilir.

HAREM KOŞUSU

Çok zorlu bir yarış bizi bekliyor. Geçen senenin rövanşına çıkan HAFO, Kocakaya'nın da binmesiyle favorim. Yarış gören Gazi şampiyonu THE LAST ROMANCE bende ilk rakip. Yükselişe geçmesini beklediğim MY PERFECTION, geçen sene İstanbul'da Grup 3 kazanan ve bu yıl hedefi Grup 1 olan ALTINBAŞAK, çok iyi hazırlanan MISS HELİN de yazıp buradan çıkarım. Günün en zor yarışlarından biri olduğunu söylemek gerek. Yazdığımız ganyan olsun.

VERNAZZA

İşte bugün kozların gerçekten paylaşılacağı o gün. VERNAZZA, artık yeteri kadar yarış tecrübesine sahip oldu. Mesafe istediği kadar uzadı. Authorized'dan olma bu aslan parçasının bugün Call To Victory'nin uzun zamandır süren geçilmezliğini bitireceğini düşünüyorum. Dün Mehmet Akif Ersoy'da olmaz denileni yapıp jokeylik dersi veren Karataş'tan Sait Akson birinciliği de geleceğe benziyor.

KISRAK KOŞUSU

Avrupa Birliği Bakanlığı koşusunu içeriden attığı muhteşem sprintle kazanan MALA MOJA, mesafenin de uzamış olmasıyla bugün de benzer bir yarışa imza atar. Son yarışını beğenmemiş olsam da grubun kaliteli atlarında PRIOR da bu kez farklı bir görüntüyle karşımıza çıkacağına inandığım atlardan biri. Dişi Tay Deneme'de nalı düşen REAL QUEEN, uzayan mesafede farklılaşacak atlardan biri olan UNKNOWN LOVE ve Halis'in tercihiyle ÇİRÇUZ diyerek bu defteri kapatıyorum.Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

2.1.4.3.5.9
10.4.2.1
4 BODRUM KALESİ BANKO
2.3.1.4.6
4.1.3.2
12.13.2.9

134.4 TL

2. ALTILI

4.1.3.2
12.13.2.9
3.9.7.1.6
8 VERNAZZA BANKO
8.12.3.6.11.10
7.12.13.15.4

168 TL