En Son!

6/recent/ticker-posts

30 Ağustos Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri (TUTTU)

Bugün çok keyifli bir yarış günü olacak. İnönüler, Nene Hatun, Anafartalar ve Gazi... Hepsi birbirinden güzel, kaliteli yarışlar olacak. Herkese bol şans, iyi seyirler dilerim.

I. İNÖNÜ KOŞUSU

Ankara'daki ilk koşusunda banko olarak değerlendirdiğimiz Rose Queen, şampiyon atlardan Gray Storm ile tam kardeş ve daha ilk yarışında gelecek yarışları için umut verdi. Setryn gerçekten çok iyi bir anne ve Gray Ocean, Gray Amazon, Gray Storm derken pistlere çok kaliteli atlar kazandırmaya devam ediyor. Katıldığı dört yarışın üçünü kazanan, bugüne kadar çok fazla sıkılmadan alt gruplarda koşturulup buraya getirilen Macau da gerçek gücünü sergilemesini beklediklerimden. Sadun E. G. Atığ Koşusu'nda yarışı kazanan Anadolu Aslanı kadar iyi koşan Maça Kızı da o gün gelecek için umut vermişti. Bu koşu için yaptığı hazırlıkları çok beğendiğim, iki ekürisi ile birlikte değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğüm Key Of Love da farklı orjiniyle beni merak içerisine sürükleyen safkanlardan biri. Süratli safkan Kar Kız, kendisi gibi öne düşecek rakipleri olmasına rağmen bence kuponlara yazılması gereken safkanlardan bir diğeri. 

ANAFARTALAR KOŞUSU

Günün sürprize en açık yarışlarından biri olduğunu söylemek gerek. Bu koşu öncesinde sentetikte yarış gösterilen ve pisti tanıması sağlanan Kuzey Yağmuru, o gün geçildiği Kanekonun Oğlu, benim bugünkü ilk iki tercihim olacak. Geçen sene kısa vade ve açık yarışlarda koşup bu yıl alt gruplarda gördüğü ve kazandığı iki yarışın ardından Contender asla ihmal edilmemelidir. Çok dayanıklı ve inatçı bir at. Her pist ve mesafede iyi koşmasını beklediğim atlardan biri olan, uzunda başarılı yarışları bulunan ve son katıldığı Niyazi Polatyar Koşusu'ndaki ikinciliğinde iyi durumda olduğunu gösteren Petrocelli, uzunda dah iyi koşmasını beklediğim King Berkay, grubun iyi atlarından biri olan Quante Volte, geçen sene birçok grup yarış kazanan Fire Of World, uzunda bir yarış görse de Hasafet gibi bir atın anne kardeşi olmasıyla dikkat çeken Hasanet, son katıldığı koşuda favori olsa da etkisiz kalan ama kaliteli bir safkan olan Secret Lover ve son olarak İzmir'den gelen Black Panther de yazacağım.


GAZİ KOŞUSU

CALL TO VICTORY: Bugüne kadar kazanılmadık yarış bırakmadı. Bugün geçilir, dendi ama geçilmedi. Uzunda olmaz, dendi ama Sait Akson'u elinde sermayeyle çok kolay bir biçimde kazanırken 2400'ün de sorun olmayacağını gösterdi. O gün, uzunda geçebileceğini düşündüğümüz Vernazza'yı da ezdi geçti. Söylenecek fazla söz olduğunu düşünmüyorum. Bir aksilik yaşamazsa bugün de geçilmez.

II. İNÖNÜ KOŞUSU

DRAGON BORN: İstanbul'daki ilk yarışında size banko olarak tavsiye etmiştim. O gün ilk kez çim piste çıkması, kendisinden daha tecrübeli atların olması ve biraz da aradan sonra koşması sebebiyle olumsuz etkilendiğini düşünüyorum. Ama her şeye rağmen iyi bir performans göstererek üçüncü oldu. Çalışmalarına Kocaeli'de devam eden safkan 600'ü 36 çok rahat ve 1000'i 1.03 rahat işleriyle buraya da eksiksiz bir biçimde geliyor. Tanıdığı pistte kazanmasını bekliyorum. 

NENE HATUN KOŞUSU: Bana göre, neticesi üç aşağı beş yukarı belli olan bir yarış. Bugünkü mücadelede özellikle Kısrak Koşusu'ndan gelen atların iddialı olacağını düşünüyorum. Prior'un Gazi'yi tercih etmesiyle şansları epeyce arttı. Bu kez Halis Karataş'la piste çıkacak olan Marakay, Selim Kaya'nın at binmemesiyle boşta kalan ve Mehmet Akyavuz'un bindirildiği Moorland ile bir diğer kaliteli dişi Florida Coast, o gün ikinci, üçüncü ve dördüncü sırayı paylaşmışlardı. Bugün de bu safkanların son ana kadar birincilik mücadelesinde olmaları beklenebilir. Çünkü grup içerisindeki çoğu kısrağın herhangi bir önemli başarısı ya da dikkat çeken bir yarışı yok. Yine aynı koşudan altıncı olarak ayrılan Aragona da Özcan Yıldırım'ın binecek olmasıyla dikkatimi çeken atlar arasında.  Ankara'da kısa vadeli 8 İbrahim Kirazoğlu Koşusu'nu 2.17.57 gibi iyi bir dereceyle kazanan Ceylincan da yazılarak bence bu ayak kapanacaktır.
Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

12.8.9.5.4
10.7.2.13.9.14.4.6.15.1
2.4.5.6
1 CALL TO VICTORY BANKO
3 DRAGON BORN // 5
10.11.7.1.3.5

84 TL // 168 TLYorum Gönderme

0 Yorumlar