En Son!

6/recent/ticker-posts

28 Ağustos Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

BÜYÜK ATLI: Geçen sene koştuğu ve sonrasında geri çekildiği yarışı saymazsak yarış hayatına bu yıl başladığını söyleyebiliriz. Koştuğu toplam 10 yarışın 7'sinde ilk ikiye girmiş olsa da ne kadar yetenekli, istikrarlı ve karakterli bir safkan olduğunu gösteriyor. Bu yarışlarının arasında ise yalnızca bir defa çim pistte koştu, o da son yarışıydı. İkinci olan safkan, Kralonur'a yarım boy farkla geçildi. O gün geçtiği atların birçoğu da bence bu gruptakilerden daha iyi atlardı. Bir önceki yarışında ise çoğu kendisinden daha yaşlı ve tecrübeli atlar arasında ikinci olurken yine az farkla kaybetmişti. Bu koşuda müsait rakipler arasından birincilik çıkartacaktır.

ALTINKAPLI: Bu koşudaki atların çoğu, son yarışında Bosna Hersek'e kaybetti. Bosna Hersek'e tek mağlubiyetini tattıran ve ona kafa tutabilen tek safkan ise Altınkaplı. İki yarış önce rakibine baş farkıyla geçilmişti. Tolga Yıldız'la çok iyi anlaşan safkan, eksiksiz gireceği bu yarışta günün alternatif tekidir. 

HÜRAT: Geçen senenin Dişi Tay Deneme birincisi, Kısrak Koşusu ikincisi ve Gazi Koşusu üçüncüsü olarak kalitesini tescilledi. Bu yıl ilk defa koşacak. Mesafeyle ilgili bir sorunu yok. Grup çok uygun. Hazırlıklarını gözden geçirdiğimiz zaman çok uzun zamandır yaptığı kısa ve uzun çalışmalarla nefes yönünden kusursuz olduğunu gösteriyor. Yarış öncesinde 1200'ü 1.13 yaptığı işinde de artık tırnağının ucuna getirildiğinin mesajını veriyor. Saadettin Boyraz'la ilk defa koşacak olmasına rağmen onun biniş tarzıyla bir uyum yakalayacağını düşünüyorum. Bugün uygun rakiplerini geçecektir.

HAYALET KIZ//SELEN KIZIM: Ankara'dan gelen Hayalet Kız, uzunda ne kadar iyi koştuğunu yaptığı iki birincilikle gösterdi. Bu yarışın öncesinde yaptığı 600'ü 36 çok rahat akışlı işi ile de olumlu mesajlar verdi. Eküri avantajını da kullanarak yarışa ağırlığını koymaya çalışacaktır. Selen Kızım'a gelecek olursak o da şimdiye kadar 12 defa koşup 7 birincilik almış bir safkan. Ayrıca uzunda koştuğu ilk yarışı da kazandı. Sonrasında Grup 1 Kısrak'a katıldı ama etkili olamadı. Bugünkü rakipler kafa kafaya denk duruyor. Orjin olarak ele alındığı zaman da kumda ve sentetikte rahatlıkla koşabileceğini söyleyebiliriz. Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.1.4.3.5
5.4.3.6.7.2
2 BÜYÜK ATLI BANKO
1 ALTINKAPLI // 4
2.3.5.9.1.4
2.6.1.3.5.8

75.6 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

2.3.5.9.1.4
2.6.1.3.5.8
1.3.6.5.2
5.8.6
9 HÜRAT BANKO
7.1 // 6.13

75.6 TL // 151.2 TL
Yorum Gönderme

0 Yorumlar