NALKAPON ADANA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Ne sandın yeğenim, Dayım müthiş İzmir kurgusunu verdi, zaten o tutacak, Adana bültenine dokunmaz mı dedin? Hakk Hanı bankomu görüp durur muyum sandın yoksa? Düşmanlarım avucunu yalasın. Onlara ders vermek için canla başla çalışıyorum haberin ola. 

Bugünkü çalışmamı Gargara Osman'la onun çevresine toplanmış yeğenlerim için yaptım. Onlara çimler büyüyünce ceplerini şişirme sözü vermiştim. Artık zamanı geldi. Yapacakları tek şey müthiş kurgumun yazılı olduğu müsveddeyi ganyancıya uzatıp yatırdıktan sonra yok etmek. Ortaklarımız çoğalsın istemeyiz değil mi?

Süpürgeci Sülo yeğenim, benim için Adana'daki istihbaratını devreye soktu. Dayımın Hakk Hanı bankosu var, onun yanına kimi tek atsın diye sordu. Onlar da Dayı'nın ellerinden öperiz, ona hürmetimiz sonsuz, son ayakta Yırtlaz'ı banko yazsın, demişler. Gözlerinden öperim. Her yerde namım yürüyor yeğenim görüyorsun. Gücüm tartışılmaz. 

Artık eski günlerime dönmeye başladığım söylentileri doğrudur. Her an her şey olabilir. Bir anda tevziyeyi ikiye bölüp yarısını almam an meselesi. Mayın dedektörlerim tam kapasite çalışıyor. Fındık, fıstık, leblebi stoğumu fulledim. Depom dolu. Düşmanlarım tir tir titriyor. Kışın çok güldüler, mendilleri hazırlasınlar yeğenim; müthiş kurgularım karşısında göz yaşları sel olacak.

Haydi bakalım yeğenim, doğru ganyana git. Sayfamdan çıkmadan önce de  yapmayı unutma. Sitedeki yeğenlerimin morali çok bozuk. Dayı kimse bize omuz vermiyor, yakında darabayı indirip dükkanı kapatacağız, cebimiz boşaldı, artık gücümüz yetmiyor diye benimle gizli bir görüşme yaptılar. Senin yaptığını sana yakıştıramıyorum yeğenim. Cebini delenlere itimadın daha fazla ama senin için çalışan yeğenlerime omuz vermiyorsun. Aramıza kara kediler girmesi mümkün. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

--