THE DAUGHTER SUN

Bugün burada MİSS ELENİ de koşacaktı. Çelik Kardeşler gerek duymadılar. Biz The Daughter Sun'la bu işi bitiririz, dediler. Dört atlı bir yarış. Önde boş kalacak bir The Daughter Sun. Mesafe tam istediği gibi, pisti tanıyor, daha önce burada iki defa kazandı. Üstünde Ahmet Çelik kardeşim. Rakiplerinin içinde çok seri bir at yok. Çıktığı gibi bitirir.

EGENİN ASLANI-FATİH AĞA

EGENİN ASLANI güçlü bir at. Kafayı almak istediğinde feriştahı gelse vermez. Bunu gösterdi. Birkaç yarış önce İstanbul'da Sülünbike'ye geçildiğinde aprantisi dışarılardan dolandı, saçma işlerin işine girdi de öyle geçildi. Bu defa Özcan'la işler farklı olacaktır. Fatih Ağa ise ne zaman ne yapacağı, son metrelerde nereden çıkacağı belli olmayan bir Kaizbert. Kazdağı ön tarafta Egenin Aslanını bozarsa sonlarda, hayırdır, diyebilir.GERGİN-ŞENHAN

GERGİN arka arkaya kazandığı yarışlardan sonra katıldığı zor gruplarda bizi epey gerdi. Ama bugün yarış hızlı gideceğe benziyor. Yani en sevdiği tip yarışlardan biri olacak. Gökhan Kocakaya kardeşim o soğukkanlı binişiyle burayı kopartabilir. ŞENHAN beklediğim birinciliği bir türlü alamadı. Seneye arka arkaya üç birincilikle başladığında bu yıl grup yarışlarda görürüz diyordum ama sonrasında çuvalladı. Toparlanmak için uygun şartların bir araya geldiği bu koşuda özlediği birincilik çok uzak değil.

SAPADERE

Çok iyi hazırlanmış iki at: Sapadere, Ateşefe. Biri 1200'ü 1.21 yapmış, diğeri 1200'ü 1.22. İkisinin de orjini iyi. Birinde Karataş, diğerinde Ahmet. Sapadere'nin annesi Özgökçe; Aksakal, Çalışkan, Tokcan, Kürşatbaba gibi atların kardeşi. Bunlar uzunda daha iyi koşuyorlar. Ama ben bugün Karataşlı Sapadere'nin kısada da, uzunda da iyi koşabileceğini göstereceğinden eminim. Biri olmazsa diğeri olur gibi bir yarış.

İNGİLTERE LINGFIELD AT YARIŞI TAHMİNLERİ

YAĞIZKAAN


Geçen sene Grup 1, Grup 2 koştu. Kısa Vadeye katıldı. Orta sınıf bir at. Bu gruptan iyi. Bu yarışın kayıtlarına baktığımda Tek Yürek'i görmüştüm. Dedim kolay olacak. Onu çektiler. Elimde Yağızkaan'la beraber birkaç at kaldı. Yağızkaan bu yarıştan önce iki de galop yapmış. Bursa'da gördüğü yarıştan sonra sevdiği pistte neden kazanmasın? Muhammed Mir Bilgin kardeşim de iyi aprantilerden biri. Tek sorunu en dış kulvardan çıkacak olması. Bu kadar atın katıldığı yarışta, İstanbul'un kurtları yol, yer vermeyebilir. Ona rağmen tek atılıp beklenebilir.Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.4.1
4 THE DAUGHTER SUN BANKO
3.2 // 1.4
6.8.7.1.3.5.2.4
5.4.1.2.8.7
3.2 // 4.1

40.32 TL // 161.28 TL

2. ALTILI

6.8.7.1.3.5.2.4
5.4.1.2.8.7
3.2 // 4.1
4.3.1.6
7 SAPADERE BANKO
5 YAĞIZKAAN // 17.6

26.88 TL // 161.28 TL