SAKALAYDIN//ADALETLİ KASIRGA: Bursa'da ilk defa koşacak. Bugüne dek İstanbul dışında koştuğu yarışlarda birincilik elde edemedi. Ancak bu defa kendisini en iyi tanıyan ve ona en iyi binen jokeyi Gökhan Kocakaya ile koşacak. Yarışın çok süratli olacağını sanmıyorum. Aslında bu durum, Sakalaydın'ı biraz sıkıntıya sokabilir. Ancak ben Gökhan Kocakaya'nın önlerde takip ederek bunun da üstesinden gelebileceğini düşünüyorum. Adaletli Kasırga ise önde kendisine geniş bir alan bulabileceği rakiplerinin arasında göze batan bir safkan. Ayrıca ekürisi de kendisi kadar iyi bir at. Bugün beyaz bayrak ayna yapabileceği şartlar da mevcut.


MERTALİ BABA: Son koşusunda Kayı Ovası'nın arkasına girerken oldukça umut vericiydi. Bugün orta mesafede koşmasının ben büyük bir sorun teşkil edeceğini açıkçası düşünmüyorum. Bugüne kadar hep uzunda başarılı olduğu düşünülse de İstanbul'da 1600 metrede çıktığı iki yarışında da bugünkülerle kıyaslanabilecek derecede iyi atlar arasında tabelaya girmiş ya da tabelayı son anda kaçırmıştı. Ben bugün bu safkanın, son ikinciliğinin tesadüf eseri olmadığını göstermesini bekliyorum. 
ABHER: İki yarış önce süratli giden mücadeleyi biraz gerilerde takip etmişti. O gün düzlüğe çıkıldığında dışa açılmış ve sprintine başlayarak kolay bir birincilik çıkartmıştı. Son koşusunda ise kilosu arttı. 57 kg'la katıldığı yarışta, Ağapersen gibi seri bir atın peşine takıldı. Buna rağmen düzlüğe çıkıldığında ondan liderliği almayı da başararak farkı bir ara bir boya kadar çıkardı. Ancak yarışın başından o yana sürdürdüğü yakın takibin karşılığı son 200 metreye doğru tempo kaybetmesi oldu. Sonlara doğru ise dördüncülüğe düştü. Ancak ikinci olan Ağapersen'le arasında yarım boy fark vardı. O gruba baktığımızda üçüncü olan Tatarkan'ın bir sonraki koşusunu kazandığını, Tekiner'in, Tongarhan'ın diğer yarışlarında üçüncü olduklarını görüyoruz. Yani formda bir grupta çok iyi bir performans sergilediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bugün yine boş denilebilecek 51.5 kg ile koşacak olup yarış da süratli gidecek. İki koşu öncesindeki gibi sabırlı bir beklemeyle kazanacaktır. Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

4.9 // 1.2
1.2.6.11.12.10.3.7.8
8 MERTALİ BABA // 3
2.9.4.3.6.1
3.4.8.12.2
10 ABHER BANKO

37.8 TL // 151.2 TL