MERTALİ BABA

Mesafe 1600 olsa gözümü kırpmadan, Mertali Baba banko, diyeceğim. 100 metre nelere kadir. 1500 olunca diyemiyorum. Yoksa bütün oklar onu gösteriyor. Antrenörü Çetin Demir de benim gibi düşünüyor olacak ki dört gün sonra iki ayrı yarışa kaydını yapmış. Biri şartlı 3, diğeri handikap. Bu neden önemli, diye sorarsanız söyleyeyim: Burayı kazanırsa şartlı 3'te koşamaz. Kaybederse koşar. Yani onlar da demek ki yarışa gidecekler. Çünkü kazanması durumunda garanti olsun diye handikap koşuya da kaydı yapılmış. Kısacası diyorlar ki yarışta başına bir şey gelmezse dört gün sonra da koşacağız. Yani atımız hazır, deposu dolu.

WARRIOR GIRL

Anne Kaizbert, baba Özgünhan, orjin güzel. Kumda da koşar, çimde de koşar. Süratli bir tay, kilosu boş. İstanbul'da Aryaliva'nın arkasından ikinciliğinde radarıma girdi. Ondan sonraki yedinciliğinde de fena koşmadı. Bugün ilk defa kuma çıkıyor. Ama sıkıntı yok. 

Haydi bakalım Alican İnci kardeşim bugün yeteneğini göstermen için büyük fırsat. Altındaki tay bu grubu geçer. Rakiplerinin üstünde Kocakaya, Ayhan, Gündüzeli, Tokaçoğlu, Sado gibi kurtlar var. Sen altındaki bu tayla bu kurtlar sofrasından çıkarsın. İstersen bir nefeste biter bu yarış.

NOT: Bazı kardeşlerim atın orjinini bilmediğim filan yazmış. Aşağıya bu yorumu yazan kardeşim beni çok üzdü. Bunu bilsin.

KUSURSUZ GÜÇ- ABHER

Kusursuz Güç, bugün önde pres yiyecek ama gücüyle bu savaştan galip çıkabilir. Son yarışında Alyayla'ya rağmen ikinci oldu. Abher de grupta formunu bulan atlardan biri. Daha önce 1200'de yarış kazandı. Bugün de kazanabilir. Nitekim gidişat ona yarayacak. Kilosunun da uygunluğuyla Bursa'nın tatlı sürprizi Onur Yıldız kardeşim bugün favoriyle yüzümüzü güldürebilir.

Dün İstanbul'da çok başarısızdım, Adana'da da yeterince iyi değildim. Bugün Bursa'da çok cazip bir bankoyla yola çıktım. Bankolar cazip olduğundan şablondan at eksiltmedim. İnşallah beni size karşı mahçup etmez. Hasan Kurtuluş Bursa At Yarışı Tahminleri

4.1.2
3.1.2.6.7.8.11.12.9
8 MERTALİ BABA // 9.7
9 WARRIOR GIRL BANKO
4.3.8.12.5.1
1.10 // 8.6.11

22.68 TL // 170.1 TL