SILK ROAD-KHAL DROGO

SILK ROAD, İstanbul'da Rampage'in arkasına girdiği gün Stallion Falcon'u geçti. Az iş değil. Formu epey yükselmiş durumda. Ahmet Çelik kardeşimin üzerine atlamasından da bu durum anlaşılıyor. Yarışın gidişatı iki türlü olabilir. Khal Drogo ve Tınasoğlu çıktığı gibi bitirebilir ya da bunlar birbirini yer, aradan Silk Road sıyrılır ve iş biter. Her iki durumu garantiye alan bir kurguyla buradan çıkalım.


BEST OF ELA-SEMİH BEY

BEST OF ELA, bir yıldan fazladır koşmuyor. Bu sorun mu? İşin içinde Bekiroğulları olunca elbette sorun değil. Öyle bir hazırlamışlar ki sanırsınız dün koşmuş. Antrenörü işini yapmış. Bundan sonrası da Hışman kardeşimle Best Of Ela'ya kalmış. Semih Bey de idman pistinde kanatlananlardan. Neden Akın'ın binmediği aklımda soru işareti. Biraz gerilere gidince geçen gün Nemesis'le kazandığı şartlı 1 aklıma geldi. O tay için Raci Atlı'nın bu atına binmiş olabilir. Bir başka olasılık da beyaz bayrak ayna deneyecek olması. Grup Magfellow için müsait. Biz bu koşuyu da geniş kurguda garantiye alarak yolumuza devam edelim.

YAKACAN


Bursa'da kazandığı koşunun her metresine hayran kaldığım bir at. Sanki jokey onu koşturmadı da o jokeyi koşturdu. Bu kadar istekli, yetenekli bir tay epeydir görmüyorum. Potansiyeli nedir, ne değildir, nerelere kadar çıkabilir bunları da en kısa sürede görürüz. Bugün için tek söylenecek söz var: İlk yarışını yaparsa rakip tanımaz. 

GRAY OCEAN-HEAD MAN

GRAY OCEAN, geçen koşusunda potoda Lozan'a avlanmıştı. Ama bu defa senaryo değişir. Çünkü yarışın sürati ona yarayacak. Ayrıca uzun zaman sonra orta mesafeye dönmesi de o günkü yarışına büyük etki yaptı. Şimdi tanıdığı mesafede koşacak. Head Man de ilginç bir at. Çok uzun bir sprinti var. Ahmet Çelik kardeşimin ona binmesini, Lozan'dan inmiş, şeklinde yorumlamıyorum. Çünkü Özcan, Gazi'de Powerman'e biniyor. Haliyle bugün onu Lozan'a bindirmeleri garipsenmemeli. Fakat benim gönlümde yatan aslanlar Gray Ocean ve Head Man.


ANADOLU ASLANI-GÜLÜM OSMAN-GLITZY

Anadolu Aslanı'na İstanbul'da Akın, yürü, dediğinde farkı bir anda üç boya çıkartarak nadide taylardan biri olduğunu gösterdi. Tabii bunu gören Karataş, durur mu hiç? Hemen kaptı. Ankara'daki son yarışında geçildiği Gülüm Osman'la rövanşa çıkacaklar. Bugünkü önemli fark ise Anadolu Aslanı'na binecek olan jokeyin Halis Karataş olması. Hışman'ın işi zor. Glitzy de yine enselerinde olur.

OLINDA-SÖNMEZ BEY


Bu mesafeye ikinci defa çıkıyor. OLINDA, Anadolu Aslanı ile anneden kardeş. Annesi Mila Bella, uzuncu bir at. Babaya bakıyoruz, Powerscourt. 1900 ve üzerinde tayları 123 yarış kazanmış. Bugün Ahmet Çelik kardeşimi en şanslı gördüğüm üç attan biri. Son ikinciliğinde de notlarımın arasına almıştım. Sönmez Bey, en son katıldığı handikap koşuda Ambusher'ı filan rahat geçti. Formunda meydana gelen bir anlık yükselişin sebebi mesafenin 2200'e çıkması da olabilir, ufak tefek sıkıntılarından kurtulmuş olması da. Bugün bu yarışın iki safkan arasında geçmeye aday. Biz geniş oyunda sürpriz arayalım.

ORKİ

Birkaç yarıştır radarımda. Uzun mesafede ve kumda iyi koşuyor. Savaş Atı'yla hem anneden hem de babadan kardeş. Anneden diğer kardeşleri de Kasap ve Uzun Bey. Bugün tam mesafesine geri döndü. Hazır atlarda pek şans bulamayan Fatih Rüstem Bebek kardeşim için boş kiloyla bineceği önemli bir fırsat. Bunu tepmemesi lazım. 

İkinci altılı bankomuz çok cazip olduğu için geniş kuponumuz da külfetli oldu. Ancak ORKİ beni üzmezse bu altılıyı kaçırmak istemiyorum.Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

Yorumlarda KHAL DROGO belirtmeme rağmen çizgi öncesine yanlışlıkla CAMBAZ'ı yazmışım. Yarıştan sonra gördüm. Sağlık olsun.

1. ALTILI

3.4 // 1.2
5.3 // 2.1
2 YAKACAN BANKO KOŞMAZ
3.4.1
9.5.1.3.6.7
3.7.8.12.6.1.9

47.04 TL // 141.12 TL

2. ALTILI

9.5.1.3.6.7
3.7.8.12.6.1.9
2.3.4
2.4.7
11.5 // 4.10.1.3.7
10 ORKİ BANKO

52.92 TL // 185.22 TL