BEST OF ELA: Evvelki sene üstü üstüne kazandığı koşulardan sonra şansını Grup 1'de denedi ama yaşadığı bir sıkıntıdan dolayı bir yıl boyunca pistlerden uzak kaldı. Bu yarışına peş peşe galoplarla hazırlanan safkan, Temmuz ayından bu yana Ankara iç pistinde on iki galop yapmış. Haziran ayında Ankara'da bir yarıştan çıkartılan safkan, o gün itibarıyla pistten ayak çekmemiş ve Temmuz ayının sonu ile Ağustos ayının başında gerçekleştirdiği 1000'i 1.02 rahat dereceli işleri ile ilgililerine güven vermiş olacak ki buraya kaydı yapılmış. Son yapmış olduğu 800'ü 49,5 rahat galobunda da çok dinç gördüğüm, bugün piste çıkacağı Hışman Çizik ile daha evvel iki kez birincilik elde eden Best Of Ela'nın kısa mesafeli bu mücadelede nefes yönünden büyük bir sıkıntı yaşayacağına da inanmıyorum. Zaten idmanlarında bütün açıklarını kapatmışa benziyor. Bugün koşu içerisinde bir aksilik yaşamaz, arızaları nüksetmezse dişine göre rakiplerini geçmesini bekliyor ve de banko olarak öneriyorum.YAKACAN: İlk koşusunda yarışa en geride başlayan isim oldu. Ancak daha start verilir verilmez çok istekli bir görüntüsü vardı ve de jokeyi Murat Gündüzeli, tayını hiçbir yerde üzmeyerek, nasıl istiyorsan öyle koş, dedi. Yakacan, 1100 metre boyunca her adımında bir rakibini geçerek önlere aktı ve de potoyu geçerken daha 200 metre olsa farkı en az 10 boy yapabileceğini gösterdi. O yarışının çimde olması, Ankara kumunda piste çıkacak olan tay için soru işaretlerine sebep olabilir ancak ben bunun yersiz olduğunu düşünüyorum. Çünkü Sarraf'ın koşan taylarının bugüne kadar kazandığı kırk altı yarışın otuzu kaba kumd, ikisi ise sentetik pistte. Kocaeli, Bursa, Ankara, Urfa, Adana, İstanbul, Kocaeli, İzmir. Bu tayların kazanmadığı kum pist kalmamış. Anne hattı da kuma çok yatkın. Anası Ürnihfatcan, kum pistin başarılı atlarından Fenerlican'la anadan kardeş olmakla beraber, kum pistte iki birinciliği bulunuyor. Bursa'da binicisi ile yapmış olduğu son çalışmasındaki 800'ü 27-55 rahat derecesinin de verdiği güvenle bugün banko yazacağım.

Dün yalnızca Bursa 1. altılı paylaştım ve iki bankomun da kazanması ile yakaladık. Bugün de iki bankomuz gelirse altılıyı yakalamış olacağız. Son iki ayakta bence yazılmasına gerek olmayan atlar var. Fakat altılıda da olmaz olmaz. Bu safkanları çizgi ötesine attım. Bütçesi müsait olanlar ekleyebilirler. 

Ayrıca dün İstanbul ikinci altılıyı 28 TL'ye üç banko ile yakalayan FOTO FİNİŞ'i ve yine altılıyı yakalama başarısı gösteren Hasan Kurtuluş'u tebrik ederim.

Şansınız bol olsun.Serkan Yaşar Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI


3.1.2.4.5
5 BEST OF ELA BANKO
2 YAKACAN BANKO KOŞMAZ
1.4.3.2
5.2.9.6.1.7.3.8 // 4
3.7.1.6.8.12.5.4.10.9 // 2.11

112 TL // 151.2 TL