Son yarışında on sıralardan sana verdiğim Canyoldaş güzel bir yarış çıkartarak kazanmıştı. Trakya Ateşi gibi bir isimle de anneden kardeş günün zor programında son yarışında kazanan 13 gün sonra yarışa iştirak edecek ismin dinlenerek geleceği yarışı kazanacağını düşünüyorum.

Hosli pist ayırmadan güzel yarışlar yapan isim son yarışında Zafer Ateşi ve Başbakan gibi isimlerin arkasında rahat bir üçüncülük aldı. Kendisini hiç yormadan diri girdiği fotodan sonra formunun üst seviyede olduğunu düşünüyorum. Kendisini zorlayacak rakipleri olsa da bana göre formda olan isim alternatif tek olarak küçük kuponlarda risk edilebilir.

GİZLİ EKÜRİ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

AGA OSMAN: Çim pistte Grup 2 SİAY ve SAH DER, Grup 2 Sakarya, Grup3 ve Grup 1 Dişi Tay Deneme Koşularında birincilik ipini göğüsleyen, Grup 1 Çaldıran Koşusu ikincisi Şeker Remziye ile tam kardeş olan Aga Osman şimdiye kadar yalnızca iki kez çim piste çıktı ve birinde kazanmasını bildi. Bugün yeniden yatkın olduğu pistte ve ideal şartlarda koşacak olmasıyla alternatif tekimdir. 

ÇELİKKALKAN: Handikap puanı yüksek olmasına karşın kilosunun düşük çıkmasının sebebi 10 Ocak önce belirgin bir başarısının olmaması ve bu tarihten sonra da sınıf yarışlarda birinciliğinin bulunmaması. Eğer geçtiğimiz yılı başarılı geçirseydi kesinlikle 57-60 kg arası start alacaktı. İlgililerinin bu fırsatı çok iyi değerlendireceğini ve safkanın bomboş kilosunun avantajını değerlendirerek koşuyu lehine çevireceğine inanıyorum. Yılın ilk yarış gününde bankomdur.