KAYI OVASI: Tomiris, Jettay, Trevi Fountain gibi süratli atların katıldığı bir yarışın en az ikisi tarafından süratlendirileceğini öngörmemek mümkün değil. Böyle bir durumda ise Kayı Ovası'na gün doğacaktır. Sonlarda yapacağı etkili ataklarla bu safkanın koşuyu lehine çevirmesini bekliyorum.

ALSERDİL: Alserdil hazırlıklarını Bursa'da sürdürüp Ankara'da koşan, hem de Halis Karataş'ın ilk yarışı için tercih ettiği bir at. Megastar gibi kaliteli bir atla anneden kardeş olan Alserdil'in kum piste yatkınlığı tartışılmaz. Zaten çalışmalarında çıkarttığı derecelerle de bu yatkınlığını tasdikliyor. Bugün tanıdığı pistte, tanıdığı binicisiyle daha etkili bir yarış yapmasını bekliyorum.




KAFTAN: Art arda kazandığı yarışlarla formunu bulduğunu ispatlayan, son koşusunda âdeta yürüyerek kazanırken sekiz boy fark atıp bir önceki koşusunun da tesadüf olmadığını gösteren Kaftan, bundan üç gün sonra Sıkıntı Yok, Sakalaydın, Şahin Tepesi, Sur Şahini, Gülüşlü gibi formda atların arasında Şartlı 4 yarışa kayıt yaptırmıştı. Ancak sahipleri oradan silerek burada koşturmayı tercih ettiler. Bugün 63 kg olması biraz düşündürse de yakaladığı formla bu ağırlık altında bu grupla da baş edebilir.



Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahminleri

6.2.1.5.4.3 // 11.8
6.5.9.12.2.10 // 8.1.7
3.9.6.1.2
3 KAYI OVASI BANKO
1.9
1 KAFTAN // 6.13

25.2 TL // 151.2 TL