FİLİNTA

İlk koşusunda da adını sayıkladığımız bir at. Çok iyi orjine sahip. Kardeşi şanslı çocuk, açık yarışlara terfi etti. Filinta'nın orjini ise ondan daha iyi. İlk koşusunda yarışa tutunamadı. Öndeki ata da yapacak bir şeyi yoktu. Yine de tatmine edici bir dördüncülükle aklımızda yer etti. Bugün daha tecrübeli, kilosu da daha uygun. İkinci yarışında maidenden çıkacak gücü de, potansiyeli de var.


MAPRO-NO WAY OUT

Grubun önde gelen iki atı. Gerek şimdiye kadar katıldığı yarışlardaki rakipleri olsun gerekse de ortaya koydukları görüntü olsun, bu gruptaki atlardan biraz da olsa ayrıldıklarını söylemek lazım. İkisi arasından ise Mapro, orjin bakımından bu mesafelere daha uygun bir at. Zaten Elazığ'da 1700'de kazanırken bunu gösterdi. Gördüğü iki yarıştan sonra bu kez daha farklı koşacaktır. No Way Out'un uzundaki ilk yarışı. Bakalım çıktığı gibi bitirebilecek mi. 

İSMİHAN

İstanbul, Ankara, İstanbul derken kazandığı piste, kazandığı aprantisiyle, kazandığı mesafede geri dönüş yaptı. Rakiplerine göre üç beş kilo avantaja sahip. İstanbul'daki son dördüncülüğü de oldukça başarılıydı. Bugün Adana'ya baktığımız Emrah Sincan, Mehmet Salih Çelik, Harun Çanakçı, Ferit Yardımcı gibi jokeylere kalmış. Mehmet Salih Çelik kardeşim de bu saydıklarım arasında en iyisi diyebilirim. Bugün bu atın hakkını bir kez daha vererek kazanır. 

OĞLUM DELİL

Erkan Tunç kardeşimle Adana'da 1900'de ikinci olduktan sonra Ankara'ya geçti. Orada Mehmet Salih Çelik kardeşim bindi. Satış koşusunda Özdemir ile Young Bound'un dibinde tamamladı. O yarışında, artık Adana'daki rakiplerimi geçerim, dedi. Bu koşusuna yine Erkan Tunç kardeşim tarafından hazırlandı. 800'ü 25-52 rahat galobuyla da fitliğe erişti. 

EFSANE ARTUN-SULEIMAN-SU KAYA

İnatçı, ısrarlı, önde gitmeyin Suleiman bir tarafta, son katıldığı açık yarıştan istediğini çıkartamayan Su Kaya diğer tarafta. Size Haziran'daki ilk koşusunda, bu at uzunda çok iyi koşacak, diyerek banko verdiğimiz ama o gün bizi kahreden Efsane Artun öte tarafta. Efsane Artun bizi kahretti ama son koşusunda bir kere daha bizim boş yorum yapıp bedava konuşmadığımızı Dalicim'in arkasından ikincilik yaparken gösterdi. Ben yarışı bu üç at arasında görüyorum. Diğerleri izler.
Hasan Kurtuluş Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.1.2 
11.5.4.10 // 15.13
2.5 // 4.1
5 İSMİHAN BANKO
3.6.4.8.9
4.5.3.9.10.7

50.4 TL // 151.2 TL 

2. ALTILI

3.6.4.8.9
4.5.3.9.10.7
5 OĞLUM DELİL BANKO
3.2.4 // 1.5
5.7.3
9.3.4 // 10.14

56.7 TL // 157.5 TL