MACAU: Şimdiye kadar koştuğu üç yarışının ikisini kazanarak kaliteli bir at olduğunu gösterdi. Hawking, Triton ve Alpha Jet gibi kaliteli atların anneden kardeşi olan safkan, kumaşının güzelliğini yarışlarına da yansıtmayı başarıyor. Son koşusunda rakiplerine göre çok ağır kiloyla koşmasına rağmen kazanmasını bilen Macau'nun, aynı denklikteki rakiplerinin arasında bugün bir kere daha kazanması normal netice olacaktır. 
BLACK CHINESE: Son katıldığı G1 Harem Koşusu'nda Peri Lina, The Last Romance, İskra gibi en kaliteli dişilerle mücadele edip üçüncü oldu. Bugün burada formda bir İzbırakan ve her an bir patlama yaparak yükselişe geçme potansiyeline sahip olan Uçan Fil gibi iki rakibi olduğunu düşünüyorum. Üstelik mesafenin 2200 ve rakiplerin de erkek olması bu üç safkanın şanslarını eşitliyor. Fakat her şeye rağmen, kalitesiyle Black Chinese'in son koşusu dikkate alınınca rakiplerinden biraz daha ön planda tutulması gerektiğine inanıyorum.


HAVANA: Erkmen gibi, kısa mesafelerde çok başarılı bir atın Ayabakan'dan olma anne kardeşi. İlk kez piste çıkacağı bugünkü jokeyi ise kaçak atlarla çok başarılı sonuçlar alan Saadettin Boyraz. Bu yarış için aralıksız çalışmalar yaparak formunu en üst seviyeye taşıyan tayın yarış hayatının ilk koşusunda kulvar avantajını da kullanarak start verilir verilmez liderliği alıp son ana kadar da bunu korumasını bekliyorum. 

KALFALAR BEYİ: 2200 metre mesafede kazandıktan sonra 1600 metrede ikincilikte kalmıştı. Bu iki koşusunda çok net iki fark var. Öncelikle 1600 metre mesafe safkana kısa geldi. Ayrıca o günkü rakipleri oldukça sertti. Bugün ise yine kazandığı mesafeye, çoğunu geçtiği rakiplerinin arasında bir kere daha çıktığını görüyoruz. Yine benzer bir performansla koşudan galibiyetle ayrılması şaşırtıcı olmayacaktır.

SANBERK: Kocaeli'den Ankara'ya gelip bu seviye atları geçmek kolay değil. Ancak Sanberk bunu, son koşusu da dahil olmak üzere, daha önce birkaç kez başardı. Bugün baktığımız zaman iki kilo fazlasının olduğunu görüyoruz. Ben bu durumun safkanın performansını çok olumsuz etkileyeceğine inanmıyorum. Yine benzer bir performans ortaya koyarak aynı rakiplerini yeniden mağlup edebilir. 

CHARLATAN//DEMİRKURT: Son karşılaştıklarında potoda biten yarış foto finiş uzmanlarınca ayrılmıştı. Bu kez Charlatan yeterince dinlenmiş olmasının vereceği avantajla rakibinden daha önde görünüyor. Ancak Demirkurt da İstanbul'daki son koşusunda bu ayardaki rakiplerinin arasında ve 1600 metrede ikinci oldu. 1600 diyorum çünkü bu safkanın uzuna daha yatkın olduğunu artık öğrendik. Bugün şartlar birbirine çok yakın olmakla beraber Charlatan'ın bir adım önde olduğunu düşünüyorum.Foto Finiş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.2.3.1.8
4.2.1.3.5.6
2 MACAU // 4
4.2.3
6 HAVANA BANKO
2.8.9.5.3.4.7.10.1.6

63 TL // 126 TL

2. ALTILI

6 HAVANA BANKO
2.8.9.5.3.4.7.10.1.6
2 KALFALAR BEYİ // 6
1.2.8 // 3.4.6
1.2 // 4.7
2.3.6.10

67.2 TL // 134.4 TL