ARDABEY

Kısa vade yarıştaki dördüncülüğünün akabinde sentetikte çok güzel kazandı. Yavaş yavaş yukarılara doğru çıkan bir grafiği var. Bu yarışa hazırlanırken de zımba gibi görüntüsüyle yine zirveyi zorlayacağını söylüyordu. Hışman Çizik kardeşimin agresif kantarmasını sevecektir. Kafa kafaya olduğu rakiplerini ayırabilir.

ZAFER ATEŞİ

Sentetikte kazandıktan sonra çimde ikinci oldu. İkinci olduğu yarışında Arts Man'a burunla vermişti. O gün Arts Man'e kim biniyordu? Tabii ki Karataş. Jokey farkının çok ön plana çıktığı bir yarıştı. Bugün Zafer Ateşi'ne biniyor, o gün binse kazanan Zafer Ateşi olurdu. Her koşusunda biraz daha iyiye giden Zafer Ateşi'ni o yarışta da banko yazmıştık. Bugün daha çok inanıyoruz.

KUZEY YAĞMURU


Karataş'ın kantarmasının iyi geldiği atlardan bir diğeri de Kuzey Yağmuru. Sentetikte ne yapar, nasıl eder bilmiyorum. Ama eğer yadırgamayacak olursa bu grubu rahat ayırır. Sıkıntıya düşerse de devreye iki at girer: Kanekonun Oğlu, Last İmpact. İkisinin de ışığı parlak, daha iyi yerlerde olacağa benziyorlar. Özellikle Kanekonun Oğlu'na özel bir parantez açalım. Bu safkan DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ koşusundan sonra İstanbul'da Prokopi'yi geçerken hiç zorlanmadı. Potansiyeli çok yüksek bir tay.

MYSTIC STAR


Uzun mesafede çıktığı ilk yarışını kazandı. Daha da kazanacaktır. Kısrak babası İnvincible Spirit olunca benim aklım uzuna kaçıyor. Bu tay da uzunu ne kadar sevdiğini gösterdi. Müslüm Çelik kardeşim için de biçilmiş bir safkan. Onun at biniş stiline çok uygun. Üç yarıştır beraberler ve artık huyunu suyunu da çok iyi öğrendi. Hem mesafenin hem de rakiplerin uygun olmasıyla bugün ikinci kez birinciliğe çok yakın buluyorum.

Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

5.2.1
2 ARDABEY // 3.5
5 ZAFER ATEŞİ BANKO
1.2.5.4.6
3.11.7.9.16.13.2.1
10.11.2.6.9

42 TL // 126 TL

2. ALTILI

1.2.5.4.6
3.11.7.9.16.13.2.1
10.11.2.6.9
2.5.8
6 KUZEY YAĞMURU // 6.7
8 MYSTIC STAR BANKO

42 TL // 126 TL