ONTARIO-MAMACITA BONITA


Ontario'nun annesi Sunny Side'ı bilen biler. İzmir'de koştuğu ilk altı yarışı kazanmıştı. O sıralar çok ekmeğini yemişlimiğim var. Bu yarış için yaptığı hazırlığı gördüğümde de benden geçer not aldı. Kısa, orta, uzun; kum, çim demeden koşacak bir orjin. Kuyumciyanlardan da kötü at çıkmaz. Şu Mamacita Bonita'nın adını her gördüğümde içimden şarkı söylemek geliyor. Şu aralar Kurteller atlarını hazırlayıp piste çıkartıyor. Son dönemde taylarda çok iyi bir grafik yakaladılar. Mamacita'nın çalışmasını izlediğimde ise benden tam not aldı. Favorim Ontario'nun sert rakibi olur. MALONES


Uzun Angels Boy, Sky Wolf, Sun Of Day gibi erkek rakiplerine kök söktürdü. Sentetikte hiç yarış kazanamadı ama koştuğu zamanlarda daha taydı. Annesinin sentetik birinciliği var. Anne kardeşlerinin yok. Kanekolar sentetikte iyi koşuyor. Bugün rakipleri de öyle dişli değil. Blanchard'ın son Kocaeli yarışını gördükten sonra doğrudan sildiğim ilk at oldu. Always Perfect daha tam formunu bulamadı. Sensizim'in gücü buraya yeter ama onun da birkaç yarış daha koşması lazım. Çok uzun zaman sonra ilk defa sentetiğe çıkan Malones'ten dişilere gerçek bir dişinin nasıl olduğunu gösterip kazanmasını bekliyorum.

STARK-DRAGON BORN

Stark, şimdiye kadar koştuğu üç yarışta beni iyi bir at olduğuna ikna etti. Karataş'ın da ısrarla üzerinde durması tesadüf olamaz. İstese burada Kurtel'in üç atından birini kapardı. Kocaeli'de olağanüstü bir performans sergileyip kazanan Dragon Born'un annesi Keyfe Değer'i de bilmeyen yoktur. O dişiden de böyle bir tay beklenirdi. Murat Çağımnı da maşallah her yıl bir tane iyi atı piste indiriyor. Emirsoy Harası da Türkiye'ye olumlu katkılar yapmaya devam ediyor. İşin özü, bu grupta benim gözüme ilişen, en beğendiğim iki at bu. Başkası gelirse bana sürpriz olur. 

OĞLUM FATİH

Bugün rövanş günü. Bosna Hersek ve Oğlum Fatih arasında kıyasıya bir mücadele bizi bekliyor. Bosna Hersek kazandığı gün Oğlum Fatih yarışın her yerinden ondan daha rahat, daha akışlıydı. Ne olduysa son düzlükte oldu. Oğlum Fatih, Karataş'ı epey zorladı. Her inadı, bir boy kaybetmesine neden oldu. Karataş, dışarıya aldım, hız verdim derken yarış bitmişti. Bugün kalabalık bir yarış var. Dış kulvar dezavantaj gibi dursa da Karataş gibi bir jokey için avantajdır. Çünkü oradan hafif hafif içeriye doldurup yerini rahatça tutar. Belki rakiplerinden 10-20 metre fazla koşar ama bu kalitede bir at için büyük bir sorun değil. 
Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

2.1 // 3.8
8.11.1.6.3
2 MALONES BANKO
2.11.1.5 // 3.7.9
7.5.16.2.1.11.9.15
6.3

44.8 TL // 156.8 TL

2. ALTILI

2.11.1.5 // 3.7.9
7.5.16.2.1.11.9.15
6.3
3.9.1.5.10
5.6 // 7.2
13 OĞLUM FATİH BANKO

44.8 TL // 156.8 TL