Bugünkü İzmir birinci altılıda düz bir kurgu yapmak kolay. Ancak ikramiyenin nasıl olacağı bilinmez. Ben ters oyun üzerinde duracağım.


MİRENDA//BENLİ SULTAN: Mirenda arka arkaya kazandığı yarışlarla günün en önemli favorilerinden biri. Bunu da hak ettiğini söylemeden edemeyeceğim. Ancak benim gözüme çarpan atlardan Benli Sultan, ilk defa uzun mesafeye çıkacak. Ben bu safkanın uzun mesafede daha iyi koşacağını düşünüyorum, çünkü orjini öyle söylüyor. Bu yüzden küçük kurgumda burayı iki at geçeceğim.


KEY TO MY HEART: Ekürileriyle yaptığı çalışmada çok rahat bir görüntüye sahipti. O çalışmasında 800'ü 48 içinde bitirmesi de dikkat çekici bir başka hadiseydi. Orjin bakımından da grup içindeki iyi atlardan biri. Bugün en iç kulvardan yarışın başlamasıyla liderliği alıp bunu potoya kadar koruyabilir. 

SUMATRA//BY AKDEMİR: Aslında bu koşuda iki atla risk alınabilirdi fakat ben ikramiyeye dönük bir şablon oluşturduğum için sürpriz aramaya devam edeceğim. Sumatra için bu mesafeler kısa gelse de bir şekilde üstesinden gelebiliyor. Bu durumda henüz üç yaşında olmasının etkisi olduğuna inanıyorum. Ancak ilerleyen aylarda uzun mesafede daha iyi sonuçlar alacağına da eminim. By Akdemir ise H15 kazandıktan sonra şartlı koşuda Şirin Lady'ye bir boy farkla kaybetti. Şirin Lady ise bir sonraki yarışında kısa vadede ikinci oldu. Bu da gösteriyor ki By Akdemir'in bu yarışta birincilik mücadelesinin içinde olmaması için önünde büyük bir engel yok.RİVİERA: Annesi Wango Bella, hiç koşmamış bir at. Fakat şu var ki orjini, ilk defa koşacağı bu mesafede ve daha uzunda çok başarılı olacağını söylüyor. Rakiplerinin büyük çoğunluğuna göre daha az yarış koşması da fazla yıpranmadan yoluna devam ettiğini gösteriyor. Ayrıca yarış seçilerek koşulduğunu da söylemek gerek. Öyle üç beş yarışa kayıt yaptırıp kayıt sildirmiyor. Bugün üçüncü koşudaki şartlı 5 yerine daha uzun mesafedeki bu koşuyu tercih etmesinin de akıllıca bir hamle olduğunu düşünüyorum. Orada mesafeyi daha iyi koşan atlar var. Burası ise Riviera'nın pedigrisi ile daha uyumlu. Son çalışmasını jokeyi ile yapan safkanın bu koşuda rakiplerinden biraz daha önde olduğunu düşünüyorum. 


Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

2.1 
6.10.12.4.9 // 3.8
6.1 // 5.4.2
9.4.7.5.1.10.3.2
2 RIVIERA BANKO
2.5.6.4

44.8 TL // 156.8 TL

2. altılı şablonu saat 15.00'te eklenmiştir.

2. ALTILI

9.4.7.5.1.10.3.2
2 RIVIERA BANKO
2.5.6.4
5.6.2 // 8.1
2.10.1
1.9.11 // 15.10


60.48 TL // 168 TL