1. AYAK


Son koşusunda zorlanmadan kazanıp rakiplerine uzak ara fark yapan Gençnurayınkızı bugün mesafe biraz kısalmış olmasına rağmen, o yarışına göre üç kilo daha az koşacak. Eküri avantajını son koşusunda çok iyi kullanmıştı. O gün ekürisi Free Power, yarışın süratlenmesini sağlayarak Gençnurayınkızı'na büyük avantaj sağlamıştı. Bugün de eküri yarışı yaparak sonuca gidebilirler. Ağır kilolu olsa da üst gruplardan gelen Queen Salima ise bu ayağın olmazsa olmaz atıdır. Son ikinciliği ile Lea ve formda jokey Necmi Altın'la koşacak olan Amigdala, sert grupta tabelanın hemen dibinde bitiren Warrior Woman,  İstanbul, Adana derken yolu Elazığ'a düşüp buradaki ikinci koşusunda yaptığı üçüncülükle Princess Saba da kuponlardaki yerini alması gerekenler.


İzmir'den gelen ve yarış hayatı riskli olan Lieserl ve uzun aradan sonra burada dört yarışa katılıp düzelme yolunda emin adımlarla ilerleyen ve sürpriz beklediğim Afra Tafra, bu koşuda sürpriz sonuç gerçekleştirebileceğini düşündüğüm atlar. Ben kuponuma eklemeyeceğim ancak yeri olanlar değerlendirebilirler.


2. AYAK

Burada mesafenin kısalığından dolayı benim favorim, kalite safkan Demirturbo olacak. Epey bir arası olsa da Ferit Yardımcı'nın tercihi, Elazığ'da yaptığı çalışmalar ve daha önce geçtiği atlar göz önünde bulundurulunca ilk at olarak işaretlemenin en doğrusu olacağına karar verdim. Burada ilk rakip olarak ise formunu bulan Fırtına İbo'yu yazacağım. Yarış gören Özilhan ise kilo avantajını en iyi biçimde kullanarak birincilik mücadelesinin içinde olmaya çalışacak olan bir başka safkan. İlerleyen yaşına karşın üst üste kazandığı yarışlarla ve eküri desteği ile Delicihan, geçtiğimiz senelerde iyi yarışlar yaptığı jokeyi Burak Bektaş'ın tekrar bindiği Melikhan ve neredeyse bir yıl sonra gördüğü üç yarışla dikkatimi çeken Mert Adam ile ekürilerden Tilki iyi koşmasını beklediğim diğer safkanlar.


3. AYAK

Yarış hayatının ilk koşusunda çıkarttığı 1.13'lük dereceyle bu koşudaki rakiplerinden iki üç saniye daha iyi koşan Gravgorov, günün bankosu olarak yazılabilir. 

Ben burada yeni koşan atlardan 4 Çevik Girl'ü de kuponuma ekleyecektim ancak bir başka banko bulamadım. Kings Pleasure'ın tayları kumda iyi koşuyor, hazırlıkları da en az favori safkan kadar iyi. Diğer bahis oyunlarında veya farklı kurgularda yazılabilecek bir safkan.

4. AYAK

Son koşusunu Ferit Yardımcı idaresinde kazanan Dem Dem, jokeyiyle uyum içerisinde yoluna devam ediyor. Bugünkü rakipleri ise daha öncekilerden sert değil. Elazığ ve Urfa'da bugünkü jokeyi Mehmet Doğan idaresinde iyi yarışları bulunan Silver Cloud ve İstanbul'da katıldığı kısa vade yarışta genel olarak iyi görünen Gögebakan, rakip olarak gördüğüm safkanlar.
5. AYAK

Grubun epey üstünde bir at olan Alpdağı, sorunları sebebiyle Doğu'da koşturuluyor. Ancak son yarışında daha iyi duruma geldiğini, sorunlarından arınmak üzere olduğunu yansıtan bir performans ortaya koydu. Bugün bu yüzden favori olarak yazılmayı hak ediyor. Adana'da kazandığı yarıştan sonra altı ay sahalardan uzak kalıp Elazığ'da gördüğü yarışta üçüncü olan Fara Fern, o gün Alpdağı'nı geçebilmişti. Bugün bunu tekrarlayabilir. Adana'da iki yarış koşup yeniden Doğu'ya getirilen Zanapalı koşunun önde gelen bir başka atı. Geçtiğimiz sene Diyarbakır'da iki kez kısa vade yarış kazanan Eğil Ateşi ile geçen sene burada kısa vade kazanan Red Rebel ise yarışın bombalarıdır.Foto Finiş Elazığ At Yarışı Tahminleri

6.1.3.4 // 11.10
6.3.11.1.9.10.13
2 GRAVGOROV BANKO
3.1.6
2.9.1 // 4.7
5.11.6.13.9.1

75.6 TL // 189 TL