Bugün İstanbul'da iki inandığım bankom var ve de onları banko yazıp kalan koşularda sürpriz atların gelmesi için bekleyeceğim. 


CANDAR BEYİ: Son koşusunda da kuponumda banko yazdığım bir at. Şimdiye kadar sentetik pistte koştuğu sekiz yarışta sadece bir defa ikiliden düştü. Yaptığı iki birincilik ve de beş birincilikle bu piste ne kadar uyumlu olduğunu ispatlamış oldu. Verdiği beş aylık aranın arkasından katıldığı iki yarışın ilkinde çim pistte koşup bu ve benzeri rakiplerini gerisinde bırakmayı başardı. Sonraki koşusunda ise son birkaç metre kala iki rakibinin arasında sıkışıp üçüncülükte kalırken eğer o hadise yaşanmasaydı rakipleri ile taraklama potoya girecekti. Bence yine kazanamazdı ama burada anlatmak istediğim durum, en az kazanan kadar iyi koştuğu. Bugün de dişine göre bir grup bulan safkan, geçtiğimiz haftayı çok iyi kapatan formda bir Halis Karataş ile bu rakiplerine geçilmez.


AYNİŞAN: Grubun en kaliteli atı olduğundan hiç şüphem yok. Son birkaç yıldır çok ön plana çıkan iyi bir dişi at yok. Elbette Kaizbert olanları saymıyorum. Aynişan bugün, bu grupta rakiplerinden oldukça ön planda görünüyor. Geçtiğimiz yılın Grup 1 Cahide Koşusu birincisi olan Aynişan'ın iki kum pist yarışını ben ölçü almıyorum. Katıldığı diğer yarışlarda ise birinde erkek rakipleriyle mücadele etti, diğerinde de kendinden yaşça büyük ve kaliteli dişilerle karşılaştı. Ancak bu koşuya baktığımızda Aynişan ayarında bir at göremiyorum. Çok kötü koşarsa devreye girebilecek atlar var. Ancak Aynişan her zamanki çim yarışlarından birini yaptığı takdirde burada ben geçileceğini sanmıyorum. Özellikle Ankara'da Mehmet Akyavuz idaresinde gerçekleştirdiği son birkaç galobunda çıkardığı 1200'ü 28-1.09-1.25 rahat, 600'ü 26-40 çok rahat ve de 1000'i 1.09 rahat çalışmalarını yarışına yansıtırsa bize çok rahat bir yarış izleteceğini düşünüyorum. Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1.2.7.9.4.10.12
12.5.9.11.10.3 // 1.8.6
1 CANDAR BEYİ BANKO
4.2 // 1.6
3 AYNİŞAN BANKO
3.2.9.8.12 // 14.4.7

29.4 TL // 147 TL