Ulubatur daha önce bu eşleşme bize olumsuz bir sonuç verdi. Fakat ben Bodrum yavrusu kisraklarin iyi anne olduğunu düşünüyorum. Daha önce anne baba bir kardeşi her ne kadar sıkıntı yaşamış bir isim olsa da bu yarışta etkili kan hattı olduğunu düşündüğüm isim ihmal edilmemeli.

Run and Win iki yaşlılığına geç başladı çok da üstüne gidilmeli mesafeyi yavaş yavaş okumaya da alıştı giderek de form tutuyor. Çim pist için ideal bir safkan bu grupta başarılı olacağını düşünüyorum  6 yarışta 101 handikap puanı toplaması da kalitesini yansıtan bir başka faktör. Run and Win son zamanlardaki performansını bu yarışta da arttıracaktır Günün bankosu olarak öneriyorum.

Mesafeyi çok güzel okuyan Efesli birçok formsuz ismin bir araya geldiği yarışta daha önce de bu mesafede kazandığı safkan ile Şam'da kayısı bulmuş resmen. Grupta Ahmet Çelik düzeyinde bir jokeyin de olmaması bunları jokeyi bile yer dedirten faktör günün ikinci bankosu olarak öneriyorum.

Beceriklihan o kadar koşuyor dinlemiyor yine de bana mısın demiyor. İlk defa çime çıkmıyor daha önce Adana çiminde kazandı bugün de inatçı yapısını sahaya yansıtacaktır. Son düzlükte biraz sarsılan Beceriklihan Ayhan Kurşun ata hakim olabilirse bir çırpıda yarışı bitirebilir.

Cüretkar Trakya Ateşi ve dün iki gün önce tek verdiğim Canyoldaş'in anneden kardeşi Yaşarcık yavrusu kan hattı potansiyel olarak müsait geçen yarışta da yarış severler G.Yıldız'a kızıyordu aynı ekuri ile bir şans daha yakalamışken hata yapmaymaya özen gösterecektir.