CANDAR BEYİ 


Mehmet Kaya'nın bindiği koşuda çok güveniyordum. Kötü mü koştu? Tabii ki hayır. Belki yarış istediği gibi gitse kazanabilirdi de. Mehmet Kaya kardeşimin de çok iyi bindiğini söyleyemem. Hele ki son metrelerde iki atın arasında pestil etmesi, atın psikolojisi açısından da iyi değil. Ya o deliği zorlayacaksın ya da hiç niyetlenmeyeceksin. Neyse, biz bugüne dönelim. Halis binmiş, grup da zayıf. Zor anlar yaşatabilecek ya da sürpriz yapabilecek iki at tespit ettim. Geniş kuponlarda onlarda yazılır. Bunlardan biri Duman, diğeri de Kırım Kartalı. Özellikle bu Kazibert'in tayı Kırım Kartalı'na dikkat. Eli kulağında, tırnağının ucuna getirilmiş bir at. Bugün olmazsa bir sonraki koşusunda mutlaka yazın. Hemen takip listesinize ekleyip "Hasan Kurtuluş önerdi." diye yazmayı da unutmayın. Dünkü SİN'i de iki yarış önce patlatacaktım ama nasip olmadı. Dün bizi yanıltmayıp yüzümüzü güldüren taraf oldu.MEGALADON

Neredeyse 500 gün sonra koştuğu koşuda iyi grupta Rampage'in 5 boy, Stallion Falcon'un boyun farkıyla gerisinde üçüncü oldu. O günkü rakipleriyle kilo kiloya mücadele etti. Bir de bugüne bakalım. Lasting Memory ile arasında 7.5 kg var. Bazen uzun ara veren atların ilk yarışı iyi olur ama ikinci koşusunda asit yapar. Bunun olmaması için en az 21 gün yarış koşmaması gerekir. Megaladon 17 gündür koşmuyor. Bu da yeter. O arada çalışmalarına da ara vermemiş. Tabii Lasting Memory de benim için kapalı bir kutu. Neden derseniz, son koşusunda bundan biraz daha zayıf grubu 51,5 kg'la geçmişti. Şimdi 8 kg fazlası var. Bu, performansına ne ölçüde yansıyacak, yoksa hiç yansımayacak mı yarış koşunca göreceğiz. O yüzden de onu geniş kupona yazmadan olmaz. 


AYNİŞAN


Diyelim ki Aynişan kazanamadı. Söyleyin o zaman kim kazanır? Bu sorunun cevabı bende yok. Öyle en yüksek AGFli ikinci ya da üçüncü atın da rahat rahat kazanacağına kendimi inandıramıyorum. Handikap 16 gibi Açık yarış yapmışlar. Bu seviyede yarış kazanabilecek güçte olduğunu gösteren tek at da Aynişan. Zaten Karataş'ın da birkaç at arasından onu seçmesi, hatta burada puanlamanın ikinci atı olan, son yarışında kendisinin binip ağır kiloyla güle oynaya kazandığı Gökçe Hatun'a bile binmemesi bunu gösteriyor. Ben banko yazar beklerim.


Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

9.2.8.7.1.10.4.3
12.9.11.5.14.3.2.1.10
1 CANDAR BEYİ // 3.11
6 MEGALADON // 4
3 AYNİŞAN BANKO
9.7.12.14.3.2

25.2 TL // 151.2 TL