OKTAYINOĞLU: Geçen defa Gizmo'ya geçildi ama o gün mesafe kısaydı. Bu defa bugüne kadar sadece bir kere kaybettiği 1400 metreye çıkmış. Zaten o yarışta mesafe 1400 olsaydı safkanda kazanacak güç de vardı. Yarışın sonlarına dikkat edecek olursanız mesafenin kısa geldiğini net bir şekilde görebilirsiniz. Bugün bir defa daha Ahmet Çelik'le koşacak olan safkandan birincilik bekliyorum. 

ONEANDONLY//BUMERANG: Oneandonly, son koşusunda Hafo, Şeker Hanım gibi atların yalnızca iki buçuk boy gerisinde bitirdi. O gün öne çok yakın gitmeseydi belki de daha iyi bir yerde sonlandırabilirdi. Bugünkü rakiplerini daha uygun buluyorum. Geçen sene Avrupa Birliği Bakanlığı Koşusu'nu kazanmasına rağmen doping tespit edilip en geriye atılan Bumerang, geçtiğimiz haftalarda iyi bir geri dönüş yarışı yaptı. Bu defa Halis Karataş tercihi ile koşu içinde ön plana çıkan ikinci at konumunda olduğu söylenebilir. Yarışın genel itibarıyla bu iki at arasında geçmesini bekliyorum.


KINGSMAN//UPPERCUT: Gazi için adı en çok konuşulan Kingsman ile alttan alttan gelen ve henüz bileği bükülemeyen Upper Cut arasında geçecek zevkli mücadele Mehmet Akif Ersoy Koşusu'nun kazananını belirleyecektir. Kingsman için son katıldığı Erkek Tay Deneme kısa geldi. Upper Cut ise buraya kadar gelirken bu denli sert bir grupla karşılaşmamıştı. Fakat onda bu gruba yetecek kadar güç olduğunu düşünüyorum. Tam bir mesafe atı olduğunu da söylemeden edemem.


ALSERDİL: Megastar'la anadan kardeş olan safkan Bursa'da çok etkili galoplarla hazırlandı. Yarış hayatının ilk koşusunda Halis Karataş tarafından tercih edilmiş olması da çok önemli. Kardeşi Megastar, Ankara'da kumda ve çimde toplam dört yarış kazanmıştı. Ekürinin safkanı Bursa'dan Ankara'ya getirmesinin sebeplerinden biri bu olabilir. Ancak ben daha ileriki günlerde Ankara'da yapılacak olan daha büyük yarışların hedef olduğunu düşünüyorum. En dış kulvardan çıkması biraz dezavantajlı bir durum olmasına rağmen ilk koşusundan birincilik çıkartmasını bekliyorum.

FOTO FİNİŞ Ankara At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

1.5.2.8.10.11.6.9.3

8.2.4.5.1
3.4 // 2.1
2.1.3.4 // 5.6
4.7
3 ALSERDİL BANKO


50.4 TL // 151.2 TL

1. ALTILI

2 OKTAYINOĞLU BANKO
4.5.6.8 // 3.7
5.2
1.5.2.8.10.11.6.9.3
8.2.4.5.1
3.4 // 2.1


50.4 TL // 151.2 TL