KOCAELİ YARIŞ HAYATI RİSKLİ ATLAR

7. KOŞU

LA BOHEME: Son 2 koşu hakkı kalan safkanın kariyeri risk altında ve kalan koşularında en az iki ikincilik veya İKİ tabela yapmaya ihtiyacı var.

Bugün yarış hayatı riskli atlar köşemizde yalnızca bir adet safkan var. Sezonun açılmasıyla beraber bu sayı katlanarak artacaktır. Yarış hayatı riskli atların ne anlama geldiğini merak eden dostlarımız için bu konuya tekrar açıklık getirmek istiyoruz.

TJK genel hükümleri uyarınca koşulara iştirak eden bir safkan start aldığı son 20 koşuda birincilik elde edememesi halinde en az dört kez tabela yapmalı yahut iki kez ikinci olmalıdır. Belirli sayıda Grup yarış kazanan atlar bu hükmün dışındadır ve bizim ilgi alanımıza girmemekte. Eğer bir safkan yukarıda belirtilen şartı yerine getiremezse ahır tahsisi iptal edilir ve koşulara iştirak edemez. Bu yüzden sizlere verdiğimiz detaylar büyük önem arz etmekte. Değerlendirmelerinizi yaparken diğer bahis oyunları yönünden de düşününüz. Çünkü riskli bir durumda olan atın kesin kazanması gerekmiyor, biz sizlere hangi neticeleri alması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatıyoruz. 

Herkese bol şans ve iyi çalışmalar.
1.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (ŞARTLI-5) 1400 Kum.

Favori atların genelde kazandığı görülür.

2.KOŞU: 4 VE YUKARI İNGILIZLER (HAND-17) 1900 Kum.

Hafif kilolu atların daha çok kazandığı görülmektedir.

3.KOŞU: 4 YAŞLI ARAPLAR (MAIDEN/DHÖW) 1300 Kum.

Handikap puanı en yüksek taylar arasında geçer.

4.KOŞU: 3 YAŞLI İNGILIZLER (HAND-15) 1500 Kum.

Hafif kilolu sürpriz atlar kazanır.

5.KOŞU: 4 VE YUKARI İNGILIZLER (KV-7/SEREN 1 KŞ.) 2200 Kum.

Zaman zaman büyük sürprizler olur, dikkat.

6.KOŞU: 4 YAŞLI ARAPLAR (HAND-16/DHÖ) 1900 Kum.

Genelde hafif kilolu favori atlar kazanır.

7.KOŞU: 4 YAŞLI ARAPLAR (MAIDEN/DHÖW) 1300 Kum.

Handikap puanı en yüksek taylar arasında geçer.

03 Nisan Mahmut Özer Adana At Yarışı Tahminleri 

JAMES BOND Yarış kazanmakta zorluk çekse de sürekli sert rakipleri bulan safkan. bugün kendi seyri halinden gidecek olması sebebiyle etkili sprintini kullanıp rakiplerine düzlük üzerinde üstünlük kuracağını düşündüğümden günün bankosu olarak öneriyorum.

ÖZHABER SULTAN Uzun zamandır takibimde olan safkan, maiden dan çıkamasa da bugün denk rakipleri bulduğunu düşünüyorum. Son yarışında ki dördüncülüğün de az da olsa kıpırdayıp, iraz dinç göründüğü için alternatif tekimdir.. Artık kazanacak kıvama gelen ve Ahmet Çelik'in tercih ettiği LARASU ve son çim yarışında iyi koşan DANIŞMENT rakipleridir.