BELLA VITA


Teofilo'nun tayını Türkiye'de görmek insanı memnun ediyor. Dişi olması da ayrı bir özellik. Türkiye'ye kaliteli bir anne kazandırılmış diyebiliriz. Dünyayı kasıp kavuran bu kan hattından daha fazla getirmemiz lazım. Annesi Bin Umut; Ballıkaya, Binbir Umut, Bal Arası, Borantay gibi kısa mesafeyi yakıp yıkan taylar verdi. İlk kez çimde koşacak Bella Vita'dan sürpriz gelebilir.


BALDEMAR

Geçen sene Jack Sparrow'u, Grashof'u geçerken hiç de zorlanmamıştı. İdman pistinde göz alıcı bir görüntüsü vardı. Süratini konuşturup mesafeye olan yatkınlığıyla kazanabilir.

ULAN BATOR


Mesafe 1200, üstünde Karataş. Geçen sene de ağababalarını bu mesafede ve bu koşuda geçmişti. Beklenen gibi bir rakibin yarıştan çıkması da Ulan Bator'un şansını dört beş kat arttırdı. Ama geniş oyunlarda ikramiye aramak için etkili iki rakibi Nestor ve Hawking ile yıkılabilir. Onlar da mesafeyi çok iyi koşuyorlar.

GIPSY GIRL - PERSIAN ROSE - QUEEN LILY


Üçü de çok beğendiğim orjinler. Gipsy Girl'ün kardeşini hatırlayanınız var mı? Excelebration'dan olma Action Way, bir açılmış pir açılmış çim pistte mesafe tanımadan üst üste kazanıp sahalardan ayak çekmişti. Şimdi Gipsy Girl ilk defa çimde koşacak. Gerçek kalitesini göstermesini bekliyorum. Persian Rose da Bursa'daki yarışını yem kenteri yaparak kazandı.İlgi çekici orjiniyle dikkat çekenlerden. Queen Lily, Gazibora Khan'ın kardeşi. Uzuna ilk defa çıkıyor. Gözler üstünde. 


PINE APPLE - MYSTIC STAR

Avustralya orjinli Pine Apple, bugün ekürisi Mystic Star ile birlikte çok zayıf bir grup denk getirmişler. İyi çalışmaları, kalite orjinleri ve özellikle Pine Apple, gördüğü yarış sonrası daha iyi duruma gelmiş olmasıyla bence bu ayaktan ikisinden biri galip ayrılır.

ALY WINS

Son koşusunda startta kalmıştı. Geçen hafta o koşu hakkında kısa bir söz etmiştim. Aprantisi Bekir Mert Mırık kardeşim atın üstünde duramıyordu. Çok pişkin durumdaki safkan, bir yarış önce Curtaralo ve Katma Değer'in arkasında bitirmişti. Eğer startta sorun yaşamazsa uzun mesafelerin usta jokeyi Kocakaya'yla kazanır.

SECRET LOVER

Kaliteli bir at olduğunu ispatlaması için artık ne yapması gerekiyor bilmiyorum. İkisi grup, biri açık son üç yarışını kazandı. Kendi yaşıtları arasında hatırı sayılır atları geçti. Kumda da sentetikte de üst seviye koşu kazandı. Geçen defa bu gruptaki iyi atlardan bazılarını da geçmişti. Tekrarlayabilir.

TAÇSER - VARLIKLI - ATEŞ BİBİ

Taçser geçen sene bu koşuyu kazanmıştı. Bu defa Karataş faktörüyle daha da etkili koşacak, kazanmak için varını yoğunu ortaya koyacaktır. Dün Karamustafam ile TBMM'yi kazanan Kurteller bir kere daha adlarını Grup 1'e yazdırabilirler. Varlıklı çok değişik bir kısrak, gücünün sınırı yok. Rakipleri ne kadar iyiyse o da o kadar iyi. Bugün biraz gerilere düşmesi yanıltmasın. Kocakaya, sürpriz bir şekilde can yakabilir. Son yarışları kötü olan Ateş Bibi'nin de grubun klas atlarından olduğu unutulmasın. 

MELİNA HANIM

Bursa'daki son iki yarışıyla benim gözüme girdi. Tokaçoğlu da o kadar yolu sadece ona binip geri dönmek için gelmiş olamaz. Demek ki çok daha iyi duruma geldi ve kazanabilecek potansiyele ulaştı.


Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3.1.7 // 4
3.2.8.13.7
2.3.6.1
6 ULAN BATOR // 2.4
5.6.7.10.1.2.4.8
11 PINE APPLE BANKO

33.6 TL // 134.4 TL

2. ALTILI

5.6.7.10.1 // 2.4.8
11 PINE APPLE BANKO
6.1.3 // 2.8.4
6.4
7.9.8.10.1
11.4.14.5

42 TL // 134.4 TL