Sunny Life orijin itibari ile sahalara iki kaliteli isim kazandıran kan hattı M.Çicek idaresinde yine çok şanslı olacaktır. Caferağa ikinci yarısında çok ters bir yarış yapmış kazanmıştı anneden kardeşi Justin Watch sorunları halledildi sürpriz olarak denenebilir.

Zaman zaman sorunlarından dolayı geri alınan Kalantor aradan sonra döndüğü yarışlarda iyi performans gösterebilen bir isimdi. İzmir çimi ona yarayacaktır diye düşünüyorum.

Dominogold Gökhan Gökçe ile etkili olacaktır. Son zamanlarda İzmir ve İstanbul'da verilen şansları iyi değerlendiren isim İzmir'e tek yarış için gelmiş küçük kuponlarda etkili jokey ve safkanla tek bırakılabilir

ŞAHPAZLI Son iki yarışında Emre Doğru ile iyi bir form yakalayan yaşlı kurt uzun ve orta mesafede etkili oluyor mesafenin uzun olması safkanın da dinlenerek yarışlara iştirak etmesi benim gözümde onu banko yapıyor günün bankosu olarak öneriyorum

El Asesino ara sonrası yarışlarda etkili performanslara çıkaran isim bugün zorlayıcı rakipleri de olsa güzel bir yarış yaparak kazanabilir.

YABANCI OTORİTE CHELMSFORD TAHMİNLERİ:

Çok uzun zamandır koşmasa da Godolphin ahırından gelen Great Order daha önceki iyi yarışları göz önüne alındığı vakit zayıf rakipler arasında öne çıkıyor. Zaten Avrupa'daki otoritelerin %80i de onun kazanacağı yönünde görüş bildiriyor. Ben de bugün kuponuma onu banko yazacağım. Son yarışında üst grupta ikincilik yapan Poets Prince bugünkü programda ön plana çıkan bir diğer at. Küçük kuponlarda o da tek atılabilir. Herkese bol şans.