İzmir'de plase attan 8 BİN lirayı kaptırdık. İki tekimiz de geldi. Tay yarışında ne olur ne olmayız diyerek geniş oyunda yanına iki ilave tavsiye edince son ayak zayıf kaldı. Sağlık olsun. 

JUST UNIQUE

Gazi birincisi, prensesimiz The Last Romance'ın kardeşi. Hatırlarsanız o ilk altı yarışını çok kolay kazanmıştı. Kadir kardeşim hazırlamış ama Tolga biniyor. Anladığım kadarıyla hedef büyük. İstenilen performansı verirse birkaç yarış içinde İstanbul'un yolunu tutar.TARIKHAN

Bir yıl sonra koştuğu iki yarışa bakacak olursak çok güçlü gruplarda zorlandığını görebiliyoruz. Bugüne bakınca ise sürpriz yapabilecek potansiyele sahip olan ama istikrarsız atları bulmuş.

POİNT SHOT

Kazandığı koşuda orjininin hakkını son damlasına kadar verip gücünü gösterdi. Bir sakatlık, arıza olmazsa uzun mesafede adını sıkça duyarız. Halil Kaplan kardeşimin de jokeyliğe birkaç adımı kaldı. Bugün böyle hafif kiloyla bu grubu elinden kaçırmamak için var gücüyle savaşacaktır.

TUNCER

Bu atın bugün kaybetmesi benim için mucize olur. Fazla söze gerek yok, ilk yarışında kendisi gibi Kaizbertleri eze eze geçti. Artık daha tecrübeli ve daha hazır. Kadir Tokaçoğlu kardeşimle noktayı koyar. 

RING OF FIRE

Geçen sene Ankara'da gösterdiği performans ortada. Açıkçası yedi ay koşmadan katıldığı Bursa'daki ilk koşusunu görmezden geliyorum. Yeni sahipleri, ilk kez koştuğu bu pistte çok da sıkıp boğmadılar. İşin ilginç yanı, o koşudan önce çalıştıran Tolga, bugün kantarmayı eline almış. Bugünkü tek çekincem mesafenin kısa gelme ihtimali. Çünkü maiden dışında, 1900 altında yarış kazanmadı. UĞURSEL

İzmir'de iyi gruptaki beşinciliğinde de İstanbul'daki birinciliğinde de takdirimi kazandı. Geçen sene İstanbul'da Mertcan çelik kardeşimle 2400 metrede benzer bir grubu geçmişti. Yakaladığı formunu bugün de avantaja çevirip uzayan mesafenin de işine gelecek olmasıyla kazanabilir. 

Hasan Kurtuluş Bursa At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1 JUST UNIQUE BANKO
8.5.3.2 // 1.9.7
6.1 // 3.4.5
1 TUNCER BANKO
6.11.8.1 // 9.2.3.7
7.3.4.6.11 // 12.9.8

11.2 TL // 156.8 TL