CANDAR BEYİ//BALALAYKA: Kaizbert'in iyi atlarından biri. Uzun aradan sonra katıldığı koşuda burada da koşan rakibi Duman'ı bir anda atlayarak farkı üç boy yapıp zorlanmadan kazanırken ne kadar iyi durumda ve formda olduğunu da ispatladı. Bugünkü yarışta eküri avantajı da var ki o da katıldığı iki Grup 1 yarıştan bir ikincilik bir de dördüncülük çıkartan Gurbet Ateşi. 

Koşudaki bir başka şanslı at olan Balalayka katıldığı son grup yarışta 5 boy geç çıkmasına rağmen Yollaraz'a az farkla kaybetti. O gün geçtiği Babaismail, bir sonraki yarışında Grup koşu kazanırken iyi atları kolayca geçti. Geçtiği diğer atlar da benzer şekilde iyi isimlerdi. Bugün eğer startta çok fazla oyalanmazsa sonlardaki ataklarıyla birincilik mücadelesinin önemli adaylarından biri olur. 
SÜPER BİRD: Yarış hazırlıklarını Mehmet Kaya ile iç pistte yaptığı 800 metrelik çalışmayla bitirdi. O günkü derecesi ise 27-53 rahattı. Şimdiye kadar koşan kardeşleri Yunusgibi ve Golden King, bunlardan Golden King, maidenden çim pistte çıktı. Yunusgibi katıldığı ilk yarışı kazanırken Golden King, ilk koşusunda Taliphan gibi güçlü bir ata geçilip ikinci olmuştu. Yani bu bahsettiğimiz orjin erken gelişiyor, ilk yarışında iyi koşuyor. Süper Bird'ün de tıpkı kardeşleri gibi iyi koşarak kazanmasını bekliyorum.


SHARPA: Son koşusunda Hasafet'e çok yakın takip edince son 100 metrede durması sonucunda geriden gelen atlar olan Finesse ve Long Runner'a geçildi. Ondan önce kısa mesafede katıldığı koşuda uzunca bir aranın ardından pek de zorlanmadan kazandı. Bu yaptığı iki yarış bize safkanın sahaya çok hazır durumda indiğini de gösteriyor. 

Koşudaki dikkat çeken bir başka at ise Heycanlı. Beş yarıştır bileği bükülemeyen bu safkan son koşusunda Ahmet Çelik'le 1600 metrede 1.34 içinde koşarak rahat kazanmıştı. Bugünkü iki grup yarışa da kayıt yaptıran Heycanlı, orta mesafeyi tercih etti. Jokeyi Ahmet Çelik ise hem favorim Sharpa'dan hem de Yamanlarbeyi'nden inerek keskin bir şekilde, henüz grup yarış tecrübesi olmayan Heycanlı'yı seçti. Jokeyinin tercihiyle bu yarışta şans verilmesi gereken bir at.Foto Finiş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.1
11 SÜPER BİRD BANKO
3 SHARPA // 1
2.9.3.1.6.7.5.4
1.2.6.7.8.10.11.5
1.3.2.7.9.6.5.4

71.68 TL // 143.36 TL