KOPAHİYA, katıldığı üç yarışta süratli bir tay olduğunu ispatladı. Son katıldığı Şartlı 3 yarışta ise 1200 metreyi 1.15 içerisinde koşarken Bursa'daki iyi taylardan Tivatlı'ya altı boy fark atmıştı. Yarış tecrübesi ve de iyi formuyla bu kez potoyu önde geçebilir. İlk koşusunda kumda koşan VECTOR, aslında orjin bakımından çime daha yatkın bir tay. Anadan kardeşleri Momentero ve de Babadoğan, açık yarışlarda başarılı sonuçlar almış safkanlar. Bugün sevdiği pistte daha farklı koşacaktır. Bursa'dan çıkan iyi atlardan biri olan Montana'nın anadan kardeşi olan BLACK DOLPHIN, orjin bakımından iki yaşlılığını iyi geçirmeye aday bir tay. İlgi çeken orjiniyle LOVER, ekürisinin de desteğiyle burada ters bir yarış çıkartabilir. İlk koşusunda süratli bir tay izlenimi vererek çıkışla beraber liderliği alan ancak sert grupta üçüncülükten öte gidemeyen LEYDİ ESPERANZA da dikkate alınması gerekenlerden biri.


AY ÇİÇEĞİ, İstanbul'da kazandığı koşuda virajı en gerilerde dönmüş, jokeyi Onur Öztürk tayına hakim, kontrollü ve soğukkanlı bir binişle poto önünde yaptığı birkaç teşvikle kazanmasını bilmişti. Orjin bakımından da uzun mesafelere çok yatkın bir safkan olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kum pistte de başarılı olabileceğini gösteren bir pedigrisi var. Son bir haftadır Aytuğ Atalay'ın atları da form tutmuşa benziyor. Sürekli tabela içindeler ve de bir tanesi kazandı. Bugün de Ay Çiçeği'nin bir öncekini yarışını tekrarlayarak kazanacağını düşünüyorum. 

Yarış hayatındaki ilk koşuda İstanbul'da çok iyi bir start çıkışı alıp rakiplerinden sıyrılan HUMA SULTAN, son metreye kadar direnip baş farkıyla geçilmişti. Bugün yine iç kulvardan başlayacak olan safkanın annesi Huma Kuşu da kariyerinin ilk iki birinciliğini Bursa çim pistinde almıştı. Maiden yarıştan silinerek buraya gelen safkan, az atlı bu mücadelede benzer şekilde bir yarış yaparak düzlüğe avanslı çıkarak rakiplerine cevap vermeye çalışacaktır. Eğer pist ve şehir değişikliğinden etkilenmezse bunu başarabileceğine inanıyor ve de orta ölçekli şablonlar için tek olarak öneriyorum.

Evvelki senelerde iyi gruplarda iyi yerlerde bitiren JETTAY uzun bir aradan sonra gördüğü üç yarışın her birinde formunu daha da ilerletip özellikle de son iki koşusunda eski formunu yakalama sinyalleri vermişti. Her mesafede ve de özellikle çim pistte başarılı yarışları olup evvelki senelerde Bursa'da Grup 2 ve de Grup 3 yarış kazanırken buna benzer grupları geçen BİRDELLO İstanbul'da gördüğü yarışta, iyi grupta dördüncü olurken ikinciliği potoda bıraktı. O gün kazanan at ise Kuzey Kafkasyalı'ydı. Ankara'da Açık 2 yarıştaki dördüncülüğünden sonra daha denk bir gruba gelen NESTOR, Ahmet Çelik farkıyla bu yarışta söz sahibi olabilecek bir diğer safkandır.Serkan Yaşar Bursa At Yarışı Tahminleri

1.3.5.6.9
14 AY ÇİÇEĞİ BANKO
5 HUMA SULTAN // 1.2
3.2.1
7.6.12.10.1.2
7.1.2.3.11.8.13.10

49 TL //147 TL

ALTILI GANYAN 3.604 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR