KARACAKAYALI

İlk iki yarışında radarımıza takılıp üçüncü yarışında yüzümüzü güldürenlerden. Annesi Mudanya, Saadın Gücü'nün kardeşi. Kısa uzun demeden, çim kum ayırmadan iyi yarışların gelmesini beklediğim bir at. Bugünkü yarış için 1200'ü 1.21, 600'ü 39 yapmış. Benim için yeterli bu galop.


MISS ELENİ

Geçen defa yarış görsün diyerek ikinci sıraya atmıştım. Yarışını gördü. Sevdiği mesafelerden biri olan 1400'e döndü. Zaten MISS ELENI kazanamazsa bu grup karışır. 

PROKOPİ

Australia gibi güçlü bir aygırın tayı. Çim pistte orta ve uzunda ne kadar iyi koştuğunu Sakarya dördüncülüğünde gösterdi. 1200 metrelik çalışmasında 23, 59, 1.13'ü güle oynaya yaparkenki görüntüsüyle burada kazanması gerekiyor. Verdiği ara etkilerse rakipler belli.

AZANT

Dört aydır koşmayan Azant'ın geçmiş yarışlarına baktığımızda grup koşularda koştuğunu, uzunda başarılı olduğunu görüyoruz. Dört aydır koşmuyor ama yaptığı uzun galoplarla fit duruma gelmiş gibi duruyor. Zaten Karataş da bu tarz yarışlarda bedava binmez. Ben bu zorlu yarışı banko yazar beklerim.

NEXİA

Başkan Nexia'nın kardeşi uzuna çıkmış. Bize de onu en öne yazıp övmek yakışır. İlk iki koşusunda mesafe istediğini bana gösterdi. Eminim ki siz de fark ettiniz. Antrenörü de al sana uzun mesafe diyerek buraya kaydını yapmış. Oranı da çok cazip. Patlatabilir.

BATMANASLANI


Geçen seneki yarışlarına bakınca burada kazanmaması için bir sebep göremiyorum. Ama formunu bulan birkaç sert rakibi de var. İşte bu durum yarışı karıştırmaya yetiyor. Son koşusunu kazanan Aşemez, Karataşlı Babaismail ve dört eküri. Bunları yazınca gözümüz arkada kalmıyor.

PASTORAL SENFONI - KENOBI


Kocakaya, iyi bindiği, güzel yarışlar yaptığı Jack Sparrow'dan inerek yine son koşusunda binip ikinci olduğu Pastoral Senfoni'yi seçmiş. Bu önemli bir gelişme. Diğer yanda da geçen sene üst seviye yarışlarda esip gürleyen Kenobi var. İkisi ön planda ancak arka planda duran atlar da çok kaliteli. Yine karışık bir yarış. Ya iki at ya kapalı. 

LUMINESCENCE-BU DA BATOR


Luminescence süratiyle burada söz alır. Mesafenin kısalığı da avantajı olacak. Bir solukta bitirmeyi deneyecek. Her mesafeya uygun orjiniyle Bu Da Bator, abisi Ulan Bator'u onurlandırmak için iyi bir fırsat ele geçirmiş gibi duruyor. Yine de ikisiyle bu iş bitebilir diyemiyorum. Koşu karışık. Kayı Ovası kazandığı koşudan sonra bu kiloyla burada da kazanabilecek duruma geldi. Yarışa iyi hazırlanan kalite safkan Bayezid de akılda bir soru işareti oluşturuyor. Dördünü yazmak sırtımızı sağlama alır. 

BARBARELLA MIA-BELLA VITA


İkisi de uzunda görmek istediğim taylar. Biri Grand Zoff'un kardeşi, öbürünün babası Teofilo. Birinde Özcan var, öbüründe Sado. Birinden Sado inmiş, ötekine binmiş. Ama Özcan da bindiği ekürinin atlarıyla zamanında grup yarışlar kazandı. İkisi de iyi hazırlanmış. Bence rakiplerinden ayrılırlar.Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.2.4
7.2.1 // 3.6.5
5.2 // 1.3
5 AZANT BANKO
11.9.13.15.18.10
2.1.10.8.9

37.8 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

5 AZANT BANKO
11.9.13.15.18.10
2.1.10.8.9
4.5 // 1.6.3.2
5.6.1.2 // 3.4
2.3 

33.6 TL // 151.2 TL