DRONGO


Sürekli şehir değiştiriyor olması iyi değil. Adana'dan Kocaeli'ye, oradan Ankara'ya derken bir daha Adana'ya... Halbuki burada devam etseler kendi klasında iyi at. Zaman zaman sert gruplarda koşup ezilmiyor. Son hazırlıklarını Ankara'da tamamlamış. Ankara'dan Adana'ya indiğinde cennete gelmiş gibi olacaktır. Eğer aprantisi de iyi idare ederse birincilik uzak durmuyor.


BAYBAŞKAN


Yaşlı kurt, grubun çok üstünde bir at. Bir yıldan uzun bir aradan sonra katıldığı iki yarışta aldığı ikincilik ve üçüncülük de bunun ispatı. Yaşı ilerlese de gücünden bir şey kaybetmiyor. O aradan sonraki ilk koşusunda Tancanbey'e bir boyla geçildi. Daha sonra daha uzun mesafede Summer Pictures'un ikinci olduğu yarışta onun hemen arkasında üçüncü oldu. Bence o iki yarışın arası kısa tutuldu. Eğer ki o yarışa bir ay sonra çıkmış olsa kazanırdı. Bu defa iyice dinlendi. Burada rakipsiz.

GREY KURT


Oldukça süratli bir at olduğunu ilk yarışında gösterdi. Yanına gelene cevap verdi, geride kalanı dağıttı. Bugün de Mehmet Akyavuz kardeşim Adana'da kalarak birkaç yarışta şanslı olacağını göstermiş. Yoksa İstanbul'da başta Yetim Ahmet olmak üzere binecek atları var. Yine de buradan sürpriz de çıkabilir. Taylar daha yeni, yarış karakterleri oturmadı. Kimi tay tecrübe kazandıktan sonra kendini gösterebiliyor. Grey Kurt önde ama yarış da patlayabilir.

GÜNSALAR


Adana'da kumda koştuğu ilk yarışı 10 boy gibi net farkla kazandı. Ankara iç pistinde yaptığı 28-55 rahat galobunda da maşallah dedirtti. Rakipler arasında bir iki isim dışında benim dikkatimi çeken olmadı. Onları da zaten geniş şablonlar için rakip olarak yazdım. Eğer bir aksilik olmazsa bu yarışını da kazanacaktır.

AIAS


Uzuna çıkmasını bekliyordum, sonunda çıktı. King Drok gibi bir atın kardeşi. Çim-kum fark etmiyor. Her pisti koşuyor. Şimdiye kadar 1500 üstü bir yarış koşmadı. Bu yarış gücünü göstermesi, mesafe istediğini kanıtlaması için aradığı fırsat gibi duruyor.

DEMİRBÜKEN


Son koşusunda formda bir Cheri Cheri Lady'ye potoda kaybetti. Ondan önceki koşusunda dün Açık yarış kazanan Alaçatı Ağası'nı geçti. Geçen sene de bunlardan iyi atları dağıttı. Kısacası bugün bunlara kaybetmez. 


LAGOON


La Pregrina'nın kardeşi. Mesafe isteyen bir at. Son yarışında 1900 koştu ama olmadı. Bu defa daha farklı bir yarış koşmasını bekliyorum. Ali Kaçmaz kardeşimin de bugün belki de en şanslı olduğu safkan olduğunu söyleyebilirim.BUZDAMLASI


Son üçüncülüğünde kıpırdandı. Kaizbertler iyi koşmaya başlayınca devamını bir süreliğine getiriyorlar. Bugün de böyle bir yarış olacağa benziyor. Uzayan mesafe de işine yarayabilir.Hasan Kurtuluş Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

1.4.3.5 // 6.2
4 BAYBAŞKAN BANKO
3.1.6 // 2.4
4 GÜNSALAR // 6.2
4.8.5.12
5.7.6.4.3.1

20.16 TL // 151.2 TL

2. ALTILI


4 GÜNSALAR // 6.2
4.8.5.12
5.7.6.4.3.1

1 DEMİRBÜKEN BANKO
4.9.10.2.7
8.7.3.1.13.9

50.4 TL // 151.2 TL