CRIMINAL // DORIAN: Criminal, Grup 3'teki dördüncülüğünden sonra kısa vadeli yarışta başarısız olmuş olsa da bugün tam kendine göre bir grup buldu. Ayrıca mesafenin 200 metre daha uzaması orjin bakımından da işine geleceğine işaret ediyor. Dorian ise henüz dört kez koşmuş bir at ve koştukça daha iyi yerlerde olacağı izlenimi bırakıyor. 


MYSTICAL VICTORY // TAKE MY HEART: Geçen hafta açık yarışta koşan Mystical Storm, mesafenin 200 metre daha uzadığı bu maiden koşuda eğer bir haftada yaşadığı şehir değişikliklerinden ve sık koşmaktan etkilenmezse çok şanslı olacaktır.

TURKISH LEGEND: Geçen senelerde kısa vade ve açık yarışlar kazanarak uzun mesafelerdeki farkını ortaya koymuştu. Dokuz ay sonra gördüğü yarışta tabelanın hemen dibinde beşinci olarak formunun iyi olduğunu gösterdi. Bugün nefes bakımından da çok daha iyi durumda olmasıyla bankomdur.

HEADMAN // PRINCESS DI: Ankara'dan gelen Headman bu ve buna benzeyen rakiplerini defalarca geçmiş bir safkan. Tek dezavantajı koşuda fazlaca süratli atın bulunması ancak hem kaliteli ekürisi hem de gücüyle bu koşuda bende favori. Princess Di, yarışın gidişatı en çok işine gelecek olan safkan olarak öne çıkıyor. O da benzer biçimde bunun gibi grupları geçmeyi başarmıştı.


TWILIGHT ZONE // ZUCCHINI: Gülercelerin iyi orjiniyle göze batan tayı Twilight Zone, gördüğü yarışta yaptığı beşincilikle benim dikkatimi çekmeye başardı. Zucchini de yine Kahraman Ekürisinin bir atı ve hem hazırlıkları hem de orjini iyi. Bu koşuda benim ilk iki atım olacaklar.


TAMERŞAH // BENLİ SULTAN: Tamerşah son yaptığı dördüncülükte bana düzelmiş izlenimi verdi. Jokey olduktan sonra da daha hiç yarış kazanamadı. Bu defa bence iyi bir şans yakalamış durumda. Ekürili Benli Sultan da üç yarıştır iyi koşan bir at. Ekürisinin son üçüncülüğü de hiç de yabana atılacak gibi değil. Bana kalırsa yarış bu üçlü arasında geçer. Ancak yarış sürprize de uygun. 
Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

1.5.4.7.2
5.10.2.13 // 1.11.12.3
6 TURKISH LEGEND BANKO
1.7
10.12.7 // 5.3
12.7.13.1.8.11

50.4 TL // 168 TL