ABUBAKAR Son iki yarışından üçüncülük çıkarırken birisinde kısa mesafeden etkilenip, son koşusunda ise starttan 15 boy geç çıkmasına rağmen düzlük üzerinde çok etkili gelen safkan Ekürisi RODOLFO ile birlikte yaptığı çalışmasında 13 ÇOK rahat yaparken uygun rakipleri yanında ilk atımdır. Zaman zaman ters yarışlara imza atan bu pistte tek katıldığı uzun mesafeli yarışında üçüncü olurken bekleme yaptığı yarışlarında daha iyi netice çıkartacağına inandığım FAIR FINISH  ikinci şans verdiğim isimdir. Son yarışını 1400 kumda kolayca kazanmasına rağmen uzuna daha yatkın orjinli PIRATE KING'in annesi Padma (MY SEA) gibi uzuna yatkın bir isimle kardeş. Ayrıca DIVINE LIGHT orjinli olmasında  dolayı yeniden şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Son koşusunda dördüncülükte kalmasına rağmen bu yarış için 12//26 rahat galop sergileyen GUST OF WIND ve burada ciddi rakipleri olan üç isimi daha önce geride bırakan ZEMANİ bu ayak için yeterli olacaktır..

BOSFORATA Safkanın son iki yarışını açıp izlediğim de 1200 ve 1400 mesafeli koşularda virajı en gerilerde dönmesine rağmen düzlükte çok etkili gelip beşincilik ve altıncılık elde eden safkana uzayan mesafe çok yarayacaktır. Kalabalık koşu olması işine yarayabilir önde bir çok isim numarayı isteyip yarışı hızlandırırsa teşviği sevmekle birlikte düzlü sprinti de kuvvetli olan safkan günün sürprizini gerçekleştirebilir.

MANDELİNO Adana pistinde katıldığı yarışları sonrası burada ki iki yarışını kolayca kazanan safkan bugün de uygun rakipleri arasında beyaz bayrak ayna yaparak koşuyu kazanacaktır. Günün bankosu.

SALALAH İki ay sonra piste çıkmasına rağmen galop niyetine gördüğü yarışta virajı çok rahat şekilde dönmesine rağmen nefesi yetmeyen safkan galoplarını kenter şekilde sürdürüyor. Kısalan mesafede son yarışını tekrarlaması halinde çizgiyi önde geçebilir. Son iki yarışı iyi olup bugün Ferit Yardımcı ile start alacak olan ASKHABAD son kısa galobunu 14.4 rahat şekilde tamamlarken ikinci şans verdiğim isimdir.