Dün İstanbul'da banko önerdiğim üç safkan da kazandı: AŞKARTAY, LASTING MEMORY, ZAFER ATEŞİ. Üçüne de çok güvendiğimi yorumlarımın başında söylemiştim. Maşallah, çok güzel koşup kalitelerinin hakkını verdiler. Bizi de size karşı mahcup etmediler. Bugün de Ankara'da güvendiğim birkaç at var. Hakkımızda hayırlısı olsun.


ZAFER MEYDANI-DÖRTNALBEYİ

ZAFER MEYDANI, Doğu'da koştuğu iki yarışı da yürüyerek kazanıp yem kenteri yaptı. Peki nedir bu atın sihri? Tabii ki orjininde yatıyor. Anne hattı çok kıymetli. Büyük annesi Hoşses, şampiyon at İzbatur'la yakından akraba. Doğu'daki yarışlarının tesadüf eseri olmadığını bugün gösterirse en az kısa vade düzeyinde bir at olduğunu da kanıtlamış olur. DÖRTNALBEYİ'ni ön planda tutuyor olmamın sebebi, dün İstanbul'da bankomuz AŞKARTAY'a potoda geçilen ve ne kadar hazır olduğunu gösteren GÜNDÜZBABA'nın bu yarıştan silinmiş olmasıdır. Anladığım kadarıyla iki atları da çok hazır olduğundan birini İstanbul'a götürdüler. DÖRTNALBEYİ'nden de iyi bir yarış gelecektir. 

İREM SU


Mine Of Fire, Altınbaşak, Ashoka gibi üç süratli at yan yana. Ama burada MINE OF FIRE'dan kafayı alabilirler mi bilmiyorum. Eğer önde boş bırakırlarsa potoya kadar dayanır. Bekiroğulları'nın atları şu sıralar hazır. İREM SU, yarışı üçüncülükte veya dördüncülükte götürüp sonlarda imzasını atacaktır. Tempo ne kadar yüksek olursa olsun, o tempoya girip sonlarda da saldırabilen bir at. Bugün de benzer taktikle bu yarışı hanesine yazdırması beklenebilir.

AKYAKA


Son koşusunda 2100 metrede neredeyse aynı grupla arasına köy kasaba kurdu. Bugün de kurar. Zaten Bekiroğulları bu atla ilgili çok güzel bir strateji izliyorlar. Açık yarış kumaşı olduğunu ispatlamış olmasına rağmen şartlı koşularda ikramiyeleri toplaya toplaya devam ediyorlar. Bugün bir açık yarış koşsa emin olun tabelası bile garanti değil. O yüzden, şartları dolana kadar ne var ne yoksa toplayarak ilerleyecektir.

POINT SHOT


Daha önce POINT SHOT hakkında söyleyeceğimi söyledim. Bu at mesafe ne kadar uzarsa o kadar iyi koşar. Kocaeli'deki son kısa çaışmasında 24-37 çok rahat yaparak Ankara'ya selam gönderip "kazanmaya geliyorum." dedi. Ama Ankara'nın rakımı yüksektir, havası serttir. Bursa'ya benzemez. O yüzden de bu pistteki ilk koşusunda çok fazla güvenemiyorum.

EXPECTANCY-TEMPERANCE

İdman pistinde göze en çok batan iki at: EXPECTANCY, TEMPERANCE. İki iyi ve formda jokeyle koşuyorlar: KOCAKAYA, HIŞMAN. İki iyi ekürinin atları: KARAMAZI, KIZILCA. Sürprize de açık olan bu koşuda ikisini yazıp yarışı sigortalamış oluruz. 

TUANAHANIM

Son iki yarışı da buna denk atların arasındaydı. Her iki koşusunda da çok iyi koştu. Yaptığı yarış öncesi galobunda 1000'i 1.10 derecesiyle de bugün daha iyi koşacağını gösterdi. Zaten o yarışlarının biraz üstüne koyarsa bu yarışı da koyar. Ahmet Çelik de böyle gruplarda bu tip atlarla kazanmayı sever. Biz yine de kapatıp sürpriz yolu gözleyelim.Hasan Kurtuluş Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.2 
4 İREM SU // 1.2
4 AKYAKA BANKO
6.5.1.4.2
1.12.6.7.11 // 8.4.9
3.1.7.6.5.8.4.2.9

31.5 TL // 151.2 TL