Sayılı gün çabuk geçer yeğenim. Hepimiz kader mahkumuyuz; TJK bizi kumlara mahkum etti. Ama korkma, Dayın ölmedi. Güzel günler görmemiz çok yakın. Gargara Osman çok heyecanlı. Dayı geceleri uyuyamıyorum, heyecanla çimlerin büyümesini bekliyorum, diyor. 

Kahvede emekli takımını söğüşleye söğüşleye bir hal oldum yeğenim. Hiç de bıkmıyorlar; her akşam don, mintan bırakıp evlerine gönderiyorum ama ertesi gün sabırsızlıkla kahveye gelmemi bekliyorlar. Onlardan çok sıkıldım artık, tevziyeden büyük bir parça alıp La Vegas'ta kendi denklerimle taş konken oynayıp köşeyi dönmem lazım. 

Süpürgeci Sülo yeğenimi gözlerinden öperim. Bana verdiği müthiş İstanbul bankosu Lifetime resital yaptı resital. Çarşamba günü de beni ihya edeceğini biliyorum. Cumartesi günü gidip ona Adana dürüm yanında köpüklü ayran ikram etmem mümkün. Daha çok çalışırsa, yanına bir de künefe söylemem an meselesi. Üç kuruşa beş köfte yok Sülo yeğen haberin ola. 

Tayyar yeğenim nerelerdesin? Gözlerim hep seni arar oldu, yazılan yazılarda seni göremeyince moralim çok bozuk oluyor. Senin de çimlerin büyümesini dört gözle beklediğini biliyorum. Geçen sene cebini az şişirmedin. Şimdi yırtık ceple dolaştığın bilgisi elime ulaştı. İstihbaratım çok güçlüdür bu böyle biline. Gözlerinden öperim, şansın bol ola.

Bankolarımın tartışılması hoşuma gitmiyor. Bazı yeğenlerim diyor ki Dayı 1.05ler dururken başka bankolar vermen bizi çok üzüyor. Yeğenim beni biliyorsun, küçük paralar beni tatmin etmiyor. Büyük balık tutmak için oltaya büyük balık takmak lazım. İşte bugünkü bankom Obrada da öyle bankolardan. Onu tek at, arkana yaslan, son ayağı bekle. 

Bana bak yeğenim hani sen bana söz vermiştin? Dayı sayfana her girdiğimde tıklamamı yapıp görevimi yerine getiriyorum, sitedeki yeğenlerine omuz veriyorum demiştin. Bana gelen gizli bilgiler öyle demiyor. Çok fire var yeğenim. Senden istediğim çok şey mi? Gücümüzü düşmanlarıma göstermen için, bu değirmeni döndürmen için, müthiş bankolarımdan faydalanman için sayfanın açık kalması lazım. Bunun için de sen devreye gireceksin, Dayımı kimseye boyun eğdirmem, kefen parasını elletmem deyip beğenini yapacaksın. Yoksa aramıza kara kediler girebilir, tevziyelik kurgularımı kendime saklayabilirim demedi deme.

Gözlerinden öperim, şansın bol ola.