OĞLUMOZAN Yarışın gidişatını değerlendirdiğimiz de önlerde kaçacak fazlasıyla isim olduğunu görüyoruz. Estergon, Garavas, Drummer'ın hızlı tempo vereceğini düşünüyorum. Bu mücadelenin hemen arkasına konumlanacak isimlerden birisi olan safkan, son yarışında virajda çok etkili gelmiş fakat ciddi şekilde önü kapandığı için trafik sorunu yaşamıştı. Bugün uzun aradan sonra üzerine jokey atılması sebebiyle bu grupta zorda olsa öndeki kaçak atların döküldüğü anda sprinti ile çok şanslı olacağonı düşündüğüm için alternatif tek olarak öneriyorum.

ÖCALTAY Kağıt üzerinde çim koşuları için uzun mesafede etkili olabilecek gibi görünen isim geçen sene maiden koşuları sonrası ara vermişti. Bu yıl çıktığı ilk koşusunda virakı en gerilerde dönmesine rağmen jokeyinin teşvikleri sonucu oldukça etkili sprint atarak kısa mesafede ikincilikte kalmıştı. Bugün uzayan mesafede sürprize imza atabilir. 

EMBİRHAN Bu sene beklediğimiz beklediğimiz yarışları yapamayan isim son yarışından sonra bir süre geriye alınırken bulduğu uygun rakipleri arasında ekürisi ile birlikte koşunun en şanslı ismidir. 

TRAKYALI İzmir pistinde katıldığı kötü yarışları sonrası İstanbul'da uzun mesafede bir yarış görüp tabelanın hemen dibinde bitiren safkan yeniden sevdiği mesafede start alacak. Dört gün önce koşmasının fazla etkileyeceğini düşünmediğim için alternatif tek olarak öneriyorum.

LAT ME PASS Bugün önde yalnız kalacağına inandığım safkan, son yarışını kazandım derken foto finişte burada ki rakiplerinden BUNGALOW'a teslim oldu. Bugün biraz daha uygunlaşan rakipleri arasında iyi çalışmaları ve uygun kilo avantajıyla günün bankosu olarak öneriyorum..