ERTEGİ: Annesi inbreeding bir kısrak. Atmanlar geçen sene bu tayın bir başka kardeşini de almışlardı. O da bir kez koşup üçüncü oldu. Annesi Özgürbike'nin kardeşleri Baturşah, Uluer, Cabire, Sarraf, Malibunun Oğlu, Elmasbike, Bodrum Kalesi gibi atlardan oluşuyor. Çimde de kumda da iyi koşmaya aday bir at. Yeter ki sağlıklı bir biçimde koşsun.

GOLDENPASS: İdman pistinde çok canlı görünen safkan üstü üstüne iki birinciliğinin ardından bir üçüncüsü için piste çıkacak. İç pistte yaptığı 1200 metrelik çalışmasındaki 1000'i 1.01, 1200'ü 1.15 rahat derecesiyle bu koşu için de kusursuz bir şekilde hazırlandığını göstermesiyle koşunun önde gelen atıdır.

LAST IMPACT: Uzun mesafe sentetik pist koşularında iki defa koştu. İkisinde de Kocakaya biniyordu, birinde ikinci oldu ve de sonuncusunu kazandı. O gün geçtiği atlar bu gruba kıyasla denk isimlerden oluşuyordu. Zaten orjin bakımından da tam uzuncu bir at. Bugün üstü üstüne ikinci birinciliğini alması şaşırtmayacaktır.

FEARLESS ACTION: Özellikle Gazi Koşusu'ndan sonra kabuk değiştirip 2000 ve de üstü mesafelerin atı olduğunu Grup 1 Ankara Koşusu'nda ikinci olurken ispatlamıştı. Kurtellerin daha iyi atlarının gölgesinde kalmış olsa da bu grubu geçebilecek kalitede olduğunu ise çoktan gösterdi. En son katıldığı 1900 mesafeli yarış kısa olsa da Hasafet'in pist rekoru kırdığı o koşuyu ikinci olarak tamamlaması, o kadar uzun bir aradan sonraki ilk yarışı için çok iyi bir neticeydi. Bugün az atlı bu mücadeleyi doğru yerlerde takip ederek düzlükte noktayı koymasını bekliyorum.

ZEKİ DAYI: Bursa'da tam potoda kaybettiği yarışta çok beğenmiştim. Bugün biraz daha sert denilebilecek rakiplerle koşacak olsa da geçen sene Açık 2 yarışta tabela içerisinde bitirirken geçtiği rakiplerini göz ardı etmemek gerek. Bu sebepten bugün de yeniden yakaladığı formuyla bu koşudan birincilik çıkartabilir.

SHAURI: Fast Stars Line ve de Tayyiphan gibi atlarla anadan kardeş olan Shauri, günden güne daha da iyi yerlere gelmesini umut ettiğim bir safkan. 5 ay sonraki ilk koşusunda Özcan Yıldırım, atını pek sıkmadı. Kendi halinde potoya girip üçüncü oldu. Bu defa, bu ata daha iyi bineceğini düşündüğüm Mehmet Kaya ile koşacak. Hem pist hem de mesafe uyumu, nefes açmış olması ve de eksiksiz hazırlıklarıyla favorim.Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

5 JUGGERNUT yarıştan çıkartıldığı için şablondan silinmiştir. Onun yerine 5. koşuda 6 FURI eklenmiştir. 16.20

2. ALTILI

3.7.6 // 5.1.2
2.8.4.5.1 // 6
2.1.3 // 4.6
4 FEARLESS ACTION BANKO
5.2.6.8
6.9.10

37.8 TL // 126 TL