04 Nisan Kara Kamçı Bursa At Yarışı Tahminleri 

Yedili Plase ve Yedili Ganyan ayağı 

İki yarış önce bu pistte kazanırken, Halilşah gibi bir isimi geride bırakan LORD OF DARKNESS İstanbul'da elde ettiği ikinciliği sonrası yeniden şanslı olacağı rakipleri yanında ilk yedili plase oynayanlar için önereceğim isimdir. Son iki koşusundan birincilik ile ayırırken daha uygun rakipleri geride bırakıp iyi de derece çıkartan FAITHFUL WOLF inatçı yapısı ve güçlü fiziği ile yedili ganyan için düşünülecek iki isimden birisi olabilir. 

Günün 1. Ayağı

Geçtiğimiz yıla iyi giriş yapmasına rağmen sık koşmaktan etkilenip istediği yarışları yapamayan HACIVAT son dördüncülüğü çok şey ifade etmese de ilk atım olacak. Benim dikkatimi çeken idmanlarında gösterdiği dereceli galoplar oldu. Uzun aradan sonra 600//41 yapan safkan bir gün sonra pist ıslak olmasına rağmen 800//56 rahat yaptı. Bu koşuda MARUFTAY-MAVİYASEMİN-OLTACI gibi sert rakipleri olmasına rağmen kuponlara öncelikle işaretlenmesi taraftarıyım.

Günün 2. Ayağı

3-2-5-8-10 numaraya kayıtlı isimlerin kaçak ve yarışı önde kabullenecek olması sprinter isimlerin işine yarayacaktır. Bu pistte kazandıktan sonra Kocaeli'de iki defa ikincilik elde ederken sert rakiplere takılan NEON KNIGHT önde yüksek tempodan faydalanacak ilk isim olarak göze çarpıyor. Önde kaçan isimlerle mesafeyi fazla tutmayıp virajda rakiplerine üstünlü kuracağını düşündüğüm safkan, kantarmasını çok iyi tanıyan jokeyi ile ilk atımdır. İnişli çıkışlı grafik sergilemesine rağmen son yarışında ağır kilodan etkilenen BLAZE OF LIGHT art arda dereceli galoplara sahip bir isim. Önde numarayı isteyen isimlerden ise ESTERGON zaman zaman ters yarışlara imza atarken son yarışını da kazandı. İnatçı yapısıyla bu ayak ta şanslı olabilir. Son yarışında etkili görünen bugün ilgilileri tarafından jokey tercihi yapılan OĞLUM OZAN sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.