VLASLETIN: Daha uzun esafelerde daha başarılı olacağına inandığım bir at ama nedense hep kısada koşuyor. Son yarışı da 1200 metredeydi ve ona rağmen çok çok iyi koştu. Bugün 200 metre daha uzayan mesafede birinciliğin en güçlü adayı.


PEEKABOO: Anne ve baba kaliteli isimler. Annesi bir kez koşmuş ancak Grup yarış kazanmış bir kardeşi var. Orta mesafeleri çok iyi koşacaktır. 9 ay ara verdikten sonraki ilk koşusunda Gökhan Kocakaya, kamçısına başvurmadan çok iyi sevk ve idare etti. O gün, nereye kadar giderse, diyerek safkanı hiç üzmedi. Bugün hafif teşvikle bu gruba üstünlük kurabilecek kapasiteye sahip.

ARBEDAŞ: Yaşı epey ilerlemiş olsa da sanki bugün beyaz bayrak ayna yapabileceği bir grubu denk getirmiş gibi duruyor. Önde gitmeye istekli rakipleri bulunmuyor. Birkaç aydır koşmuyor olması da dinçlikle etkili olabileceğine işaret ediyor. Aprantisi de fena değil.

ALTINBAŞAK: Geçtiğimiz sene İstanbul'da Akın Sözen'le 2100 metre mesafede beyaz bayrak ayna yaparken Allegro Fiddle, Lucky Foot, Hürat gibi kaliteli kısrakları gerisinde bırakmayı başarmıştı. Bu grupta River Girl dışında önde gitmeye istekli olan bir kısrak olmadığı gibi o da start sorunuyla boğuşuyor. Yani burada Altınbaşak'tan numarayı alabilecek bir rakibi yok. Çıktığı gibi bitirmesinin önünde de bir engel yok. Yeter ki Akın, nefesi iyi kullansın.

CÖMERTOĞLU: Cevdet Karataş Serbest Handikapı'ndaki beşinciliğinden sonra kazandığı yarışta formunun üst seviye olduğunu gösteren Cömertoğlu, bugün de yarış içerisinde bir aksilik yaşamazsa birinciliklerine bir yenisini ekleyecektir. 

ROYAL CHICK: Günün en zorlu mücadelelerinden birinin bu koşu olduğunu söylemek yerinde olur. Geçtiğimiz sene biri Kısa Vadeli olmak üzere iki birincilik elde etti. Bu yarış öncesinde yaptığı 1200 metre mesafeli galobunda elde ettiği 400'ü 24, 1000'i 1.00, 1200'ü 1.15 çalışarak şeklindeki derecesiyle kusursuz bir şekilde buraya hazırlandığını söylemek mümkün. 

Değerli dostlar uzunca bir süre ayrı kaldık ancak yeniden buluşmanın vakti geldi. Bundan böyle zaman zaman hoşuma giden programlarda şablon ya da fikirlerimi sizlerle paylaşmaya karar verdim. İlerleyen süreçte farklı bir proje ile karşınızda olacağız. 

Bugün bir adet çatı kupon bıraktım. Güvendiğim üç at var. Ben maiden yarışta sürpriz aradım ancak dileyenler farklı kurgular yapabilirler. 


Gizli Eküri Ankara At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI ÇATI KUPON


3.2.4
7 PEEKABOO 
2.1.3.4.5.6
3 ALTINBAŞAK
5 CÖMERTOĞLU 
2.6.1.3.9.4.7

5.04 TL 

1. ALTILI GENİŞ KUPON

3.2.4.9.1.5
7.2.3.9.10.12.4.8
2.1.3.4.5.6
3 ALTINBAŞAK
5 CÖMERTOĞLU 
2.6.1.3.9.4.7

141.12 TL