Bursa'da yine taya çarpıldık. İlk koşusunda hiçbir taya güvenmeyeyim, güvenmeyeyim diyorum ama kendimi de tutamıyorum. Bir iki yarış içinde geçildiği rakiplerinden dört beş kat daha iyi olduğunu ispat eder. Fakat bize de hiçbir faydası dokunmaz.

ÖZGÜNSTONE


Kaizbert'in kaliteli atlarından biri. Daha tam kapasite koşmuyor. Uzun zaman sonra yarış gördü. Bugün bakıldığında kilo olarak da rakiplerine göre büyük avantajı var. Hafızam beni yanıltmıyorsa Kocakaya kardeşim nereden baksanız altı yedi ay sonra ilk defa 52.5 kiloya deklare oldu. O da atına güveniyor ve kimseye kaptırmak istemiyor. Şüphesiz ki tam mesafesinde koşacak olan Özgünstone bugün birinciliği rakiplerine bırakmayacaktır.

BUMİNHAN

Geçen sene koştuğu Grup 1 yarış, çok gereksizdi. İyi at ama o kadar değil. Bir de kardeşleri Bürebey ve Harzemşahlı'ya bakmak lazım. Bunlar ne zaman çimde doğru düzgün yarış kazanmış? Bürebey'in TİGEM koşusunu kazanmışlığı var, taylığında çimde koştu ama genel başarısı kum pistteydi. Bugünkü mesafenin uzunluğu, pistin sentetik olması ve jokeyliğine erişmek için bir yarış daha kazanması gereken Mertali kardeşimin binmesiyle bende favori.


CURTARALO


Çalışmasını izledikten sonra kazanabilecek durumda olduğuna beni ikna etti. Son ikinci olduğu yarıştan önce de idman pistinde gözüme çarpmıştı ama bugünkü kadar değil. Zehir gibi olmuş maşallah. Ahmet kardeşim bugün gerekeni yapar.

ŞAHİNTER


Mehmet, bu koşuda önemli bir tercihte bulunmuşa benziyor. İki yarıştır kusursuz binip kazandığı Fatih Ağa'dan inmiş. Şimdi diyeceksiniz ki bu da kendi atı. Vallahi iki yarış önce kendi atını Fatih Ağa'yla geçti. Belli ki o üçüncülükten sonra at epey yol kat edip formunu yükseltti. Zaten iki sene önce 2000'de açık yarışta hepsini geçmişti. Aynı sonucu bugün de görmek beni hiç mi hiç şaşırtmaz.

ATOMIC BLONDE


İlk koşusunda yarışa beklenmedik şekilde çok kötü başladı. Ama 800 metre boyunca hızını koruyarak sprint atmayı da başardı. Koşunun başında oluşan farkı da önemli ölçüde kapattı. Şimdi çok daha tecrübeli, daha iyi başlayıp iyi yer tutarak bu koşuyu çalacaktır. 


Hasan Kurtuluş İstanbul At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6 ÖZGÜNSTONE BANKO
3.1.2 // 8.4
1.4.5.7
1 CURTARALO // 4
2.3.8.5.4.9
9.3.1.8.10.4.5.2.14.6

50.4 TL // 134.4 TL 

2. ALTILI

2.3.8.5.4.9
9.3.1.8.10.4.5.2.14.6
1.3.2
7 ŞAHİNTER // 4
6 ATOMIC BLONDE BANKO
4.8.9.10.12.14

75.6 TL // 151.2 TL