MISTER GÖRKEM Son iki yarışını bu pistte uzun mesafede kazanmayı başaran isim hazırlıklarını Bursa pistinde tamamlarken uygun rakipleri arasında ilk atımdır. Dişilere Mahsus son iki yarışını kazanıp 2.06.29 gibi grubun en iyi derecesine sahip olan FUNNY FAMILLIAR arasında geçecek yarış izleyeceğiz.

KHAN OF GHOST Sert rakipler arasında boy gösterdikten sonra 5 ay geriye çekilen kaliteli isim, sürekli sentetik pistte çalışmalarını sürdürürken fazla da üstüne gidilmeden hazırlıklarını tamamladı. Bugün gününde olursa dinçlik ile katılacağı koşudan birin olarak ayrılması normal sonuç olur. Geçtiğimiz sene bu pistte ters yarışlara imza atan STALLION FALCON yeni sezonun açılmasıyla birlikte pistlere yeniden dönerken önde yalnız kalması durumunda günün sürprizini gerçekleştirebilir. 

ACCELARETION-NAMTAR Gördüğü yarışlar sonrası sert rakipler arasında bile iyi koşular çıkaran Acceleratıon son koşusunda Implusıve gibi kalite bir isime foto finişte teslim oldu. Yüksel ihtimal bugün beklemeyi tercih edecek olmasına rağmen uygun kilosu ve 23//49 rahat galobuyla ilk atımdır. Art arda ikincilikleri sonrası A3 koşuda varlık gösteremeyip alışık olmadığı İzmir kumunda kötü koşan NAMTAR yeniden bulduğu uygun rakipleri arasında ikinci şanslı isimdir. Son iki yarışını gösterişli şekilde kazanan PRINCE OF THESOUTH sırasıyla tuttuğum isimlerdir. 

FIRE AND SMOKE-DON PABLO Yarış hayatının ilk startına ŞARTLI-5 koşu ile başlayıp Flash Step-Kralsın arkası üçüncülükte kalan Fıre And Smoke kalitesini ispatlamıştı. Hazırlıkları tatminkar olan safkan koşu mesafesine denk yaptığı çalışmasında 1400/1.30, 1000//1.01 ve 400/24 rahat galobu ve  formda ekürisi ile yarışa katılmasından dolayı rakiplerinin bir adım önünde görüyorum. Bir yarış gördükten sonra bir süre geriye alınmasına rağmen hazırlıklarını 2 aydır eksiksiz olarak sürdüren, HAKKAR ve GALİPHAN ile anneden kardeş olan Don Pablo ekürilerin en sert rakibidir.