En Son!

6/recent/ticker-posts

01 Kasım Yarış Hayatı Riskli Atlar

İstanbul programında yarış hayatı riskli at bulunmamaktadır.

Adana 1. koşuda 5 numaralı DOCTOR HOUSE'un son iki koşusu olup en az bir defa tabelaya girmesi gerekmektedir. 

Diyarbakır 2. koşuda 7 numaralı BAYBİLZİK'in son üç koşu hakkı olup en az bir kere daha tabela içerisinde yer bulması lazım. 

5. koşuda start alan 6 numaralı ERTECİMER'in ise kalan üç yarış hakkında en az iki defa daha tabelaya girmesi gerekiyor. Yarış hayatı riskli atlar içeriği, bir safkanın geriye kalan yarış hakları ve bu koşularında elde etmesi gereken dereceler hakkında bilgi vermesi açısından oldukça önemlidir. Bilgiler Türkiye Jokey Kulübü Genel Hükümleri'nde yer alan son 20 yarış kuralına göre hazırlanmaktadır.

Son 20 Yarış Kuralı

Son 20 yarış kuralı Türkiye Jokey Kulübü tarafından ortaya atılan ve bir yarış atının iştirak ettiği son yirmi koşuda en az dört kez tabelaya girmesi veya iki defa ikincilik yapması ya da kazanması şartını öngören bir uygulamadır. Grup yarış kazanan safkanlar belirli koşullarını sağladıklarında bu durumdan muaf tutulurlar. Fakat bu şartı sağlaması gerekip de beklenilen başarıyı elde edemeyen safkanların yarış hayatı biter. Bu atlara ahır tahsisi yapılmaz ve koşulara kayıtları kabul edilmez. Ancak mahalli düzeydeki mücadelelere katılmalarında bir sıkıntı yoktur. Bu yüzden yarış hayatı riskli atlar hakkında programdan önce bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

Yarış Hayatı Riskli Atlar Hakkında Bilgi Edinme

Yarış hayatı riskli atlar hakkında bilgi edinmek oldukça basittir. Öncelikle bu bilgileri sitemizin ana sayfasında bulabileceğinizi söylemek isteriz. Ayrıca menümüzde de riskli atlar seçeneği mevcuttur.

Buna ilave olarak Türkiye Jokey Kulübü resmi internet sitesi olan www.tjk.org adresinde yer alan yarış programında safkanların totolarından sonra s20 şeklinde bir alan bulunmaktadır. Burada son 20 yarış kuralına göre o safkanın kaç yarış hakkı kaldığı yazar. Eğer o safkanın üzerine tıklayacak olursanız, detay sayfası açılır ve sağ üst köşede yer alan kazanç bölümünün altında ''Kalan Koşu Hesaplama'' sekmesi yer alır. İşte bu alanı kullanarak yarış hayatı riskli atlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Açılan kutulara 2-3-4 şeklinde değerler girerek o safkanın kalan koşularında tabelanın hangi basamaklarında yer alması gerektiğine ilişkin fikir sahibi olabilirsiniz.

Yarış hayatı riskli atlar, birçok ilde düzenlenen koşularda gerçekleşen sürprizlerde ismi olan safkanlardır. Özellikle son birkaç koşu hakkı olan atlar tarafından zaman zaman büyük sürprizlere imza atıldığı görülür. Size de her gün sitemizi ziyaret ederek bu tarz bilgilere ulaşabilirsiniz.


Yorum Gönderme

0 Yorumlar