1. KOŞU

Bu sezona iyi bir başlangıç yapan Mark Johnston'un antrene ettiği Toronado oğlu 1 CUBAN DANCER, iç kulvardan da çıkıyor olmasıyla yarışın en şanslı ismidir. Richard Fahey'in antrene ettiği 6 Roydmoor ile 10 Follow Suit ikilisi kısa mesafeye yatkınlıkları ile dikkat çeken safkanlar. 

2. KOŞU

Bu tip yarışlarda tecrübe önemlidir. Geçen hafta Kempton'da 1200 metre mesafede altıncı olan 1 KOOL MOE DEE, bugün birincilikle tanışabilir. 6 High Applause ve 3 Shine That Light, ikilisi ise orjinleri ile dikkat çeken ve ilk kez piste çıkacak olan safkanlar.3. KOŞU

Her yarışında formunu daha da ilerleten 5 VELETA, ilk handikap deneyiminde Chelmsford'da etkileyici bir birinciliğe imza atmıştı. O güne göre 3kg'a yakın daha ağır koşacak olsa da rakiplerinin uygunluğu ile ilk sırada şans verilmesi gereken safkandır. 3 Capla Spirit, Sotuhwell'de bu mesafede 3 boy farklı rahat bir birincilik elde etmişti. 4 Shepherds Way, geçen yılın sonuna doğru çim pistte iyi yarışlar yapmıştı. Bu kez sentetik pistte koşacak olan safkan ihmale gelmez.  

4. KOŞU

Lingfield'da 2400 metre mesafede iki boy farkla üçüncü olurken en iyi performansını sergileyen 1 STAGIAIRE, mesafeye olan yatkınlığı ile koşunun önde gelen ismidir. 6 Saracen ise Lingfield'da 2400 metrede kazandığı yarıştaki formunu koruyor olmasıyla koşunun iddialı isimleri arasında yer alıyor. Koştuğu üç yarışta 68 handikap puanına ulaşan 2 Batalha da gözden uzak tutulmamalıdır.5. KOŞU

Üst üste iki yarış kazanan 2 CARAVAN OF HOPE, son olarak ekim ayında Doncaster'da 2800 metre mesafede dört boy farkla kolay bir birinciliğe imza atmıştı. Daha önce ise Trueshan arkası yakın ara bir ikinciliği bulunan Caravan, koşunun en şanslı atı durumunda. İstikrarlı bir safkan olan 8 Australis, dört yaşlılığının getirdiği fiziksel gelişimle birlikte daha iyi koşmasını beklediğimiz bir başka at. Southwell'de üst üste üç yarış kazanan Mukha Magic, Mart ayında rakiplerine yaklaşık 7 boy fark atmıştı. O yarışından sonra burada yazmamak olmaz. 

6. KOŞU

Altı yarışlık kariyerinde henüz birinciliği bulunmayan 4 GOLDEN FOUNTAIN, iki yarış önce baş farkıyla geçilmişti. Aynı yarış tekrarlarsa kazanabileceği bir grup. İlk iki koşusu 1200 metrede olan 7 Decora, uzayan mesafede çok daha etkili olacaktır. 

Bu pistte yarış kazanan 8 Divine Connection ile yarışları fena olmayan 2 Take That ikilisi ise rakiplerinin hatasını kollayacaklardır.

7. KOŞU

Bu pist ve mesafedeki son koşusunda elde ettiği üçüncülükle yeniden form tuttuğunu gösteren 1 LET RIP, uygun rakipleri bulmuş olmasıyla kazanmaya yakındır. 11 Daafr, aynı yarışta Let Rip'in hemen arkasında bitirmişti. 1600 metre mesafedeki ikinciliği ile 6 Squelch burada iddia sahibi olan bir başka safkan. 

8. KOŞU

Yeni antrenörü ile ilk kez piste çıkacak olan sekiz yaşındaki 7 COMPETITION, buraya engelli yarışlardan geliyor ve oradaki handikap puanı 121. 4 Robeam  da engelli yarışlarda benzer bir handikap puanına sahip. Her iki safkanın da burada iyi koşmasını bekliyoruz ancak Competition'u bir adım önde görüyoruz. 1 Cafe Sydney, son iki koşusunda bu şartta çok iyi performans sergiledi. Jokeyi Marquand'ın da biniyor olması onu daha da şanslı konuma yükseltiyor.

İRLANDA VE İNGİLTERE'DE ORANI DÜŞEN ATLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

9. KOŞU

Şubat ayında Lingfield'da favori safkana kaybeden 1 CHENG GONG, ondan sonraki üçüncülüğünde de iyi koşmuştu. Bu pisti seven safkanın bugün dinçlikle çok iyi bir yarış yapmasını bekliyoruz. Bu pistte iki yarış önce kazanan 9 Gold Standard ile koşunun sürprizini beklediğimiz 5 Strict ikilisi favorinin sert rakipleri olacaklardır.