HARRYS SECRET//CATCH TWENTYTWO: Bu ayın başında bu pistte, 1000 metre mesafede 66 ganyanla koşup iki boy geride bitiren Harrys Secret, mesafenin daha da uzamış olmasıyla yarıştaki en şanslı safkan durumunda. Aynı koşuya favori olarak katılıp kazanan atın yedi boy gerisinde tamamlayan Catch Twentytwo ise bu defa pistin en başarılı jokeyi Lerena'nın binmesi ile daha farklı bir yarış yapmaya hazır görünüyor.

MASTER OF DISGUISE//AL HAAMY: Master Of Disguise'nin ilk iki koşusu 1000 metre mesafedeydi ama 1400'e çıktığı ilk yarışı potoda da olsa kazandı. Bugün o da Lerena ile ilk defa piste çıkacak. Jokeyinin olumlu katkıları ile bir daha kazanabilir. Al Haamy, Vaal'deki ilk koşusunda 1200 metrede favori olarak katıldığı koşuda birinci olan safkanın dört boy gerisinde bitirdi. Bu defa uzayan mesafede daha başarılı olmasını bekliyorum.PRINCESS ZENA//LADY AMHERST: Princess Zena'nın anne kardeşi Smart Banker, 1200-1600 metre arasında üçü Grup 1 olmak üzere on bir yarış kazanmış bir kısrak. Safkan bu ayın başındaki ilk koşusunda oldukça sürpriz durumda katıldığı koşudan dördüncülükle ayrıldı. Edindiği yarış tecrübesi ile kazanabilir. Lady Amherst, Aralık ayında sürdirek favori olarak katıldığı yarışta yarım boy farkla geçildi. Performansı birçok rakibine göre daha iyi. Dinlendirilen safkan dinçlikle iyi bir yarış yapacaktır.

BRAVESTAR: Kalite jokeyi Gavin Lerena, bu safkana ısrarla biniyor. Birkaç ay önce Vaal'de iyi grupta 1400 metrede ikinci oldular. Sonra iki ay ara verip 1800 metreye çıktı ama gerilerde bitirdi. Bugün ise 1600 metre mesafede ve daha öncekilere göre daha uygun rakiplerinin arasında, iyi de kulvardan çıkan safkanın ben kazanacağını düşünüyorum. Günün bankosudur.

SHADOW CREEK: Turffontein'de katıldığı ilk iki yarışı iyi olan safkan, ikinci koşusunda burun farkıyla kaybetti. Ardından 9 aya yakın ara verip Vaal'de koştu ve birincinin 3 boy gerisinde bitirdi. Ünlü antrenör Mike De Kock'un hazırladığı Shadow Creek bugün aradığı birinciliği burada bulabilir.Murat Kaya TURFFONTEIN At Yarışı Tahminleri

5.2.1 // 9
1.9.10.4.2.3
2.4.9 // 5.3
11.10.9.3 // 2.12
2 BRAVE STAR BANKO
2.1.4 // 3

32.4 TL // 144 TL