AT THE RACES LINGFIELD AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Not: İngiltere gazete ve bültenlerinin tahminleri kardeş sitemiz YARIŞAN AT'da yayınlanmaktadır. Bakmanızı tavsiye ediyoruz.
1. KOŞU

Hem annesi hem de babası kaliteli safkanlar olan 1 AUSSIE STORMER 50,000 pounda satın alındı. Bugün ilk koşusunda iyi orjinini piste yansıtması halinde etkili bir yarış bekliyoruz.Antrenör Archie Watson, iki yaşlılarda oldukça başarılı bir antrenör. Bu yüzden 4 Jojo Rabbit'i birincilik mücadelesinin içerisinde görmek bizi şaşırtmaz. Formda jokeyi şampiyon Oisin Murphy ile 7 Talbot ve bir başka başarılı jokey James Doyle'un bindiği 9 Red Carpet Queen ikilisi ise yarışın form durumu iyi olan diğer atları.

2. KOŞU


Mark Johnston antrenesine geçen 6 FLASHING APPROACH, Haydock'ta 1400 metre mesafede yakın ara dördüncü olurken iyi bir performans sergilemişti.  200 metre daha da uzayan mesafede şanşının arttığını düşünüyoruz. Katıldığı üç yarışta da başarılı olan 8 Glitter Queen ile yarış gören 10 Gladice favorinin en sert rakipleri konumundalar.3. KOŞU

Newcastle'daki ilk yarışında dördüncü olan 1 Anjah, grubun etkili atlarından biri olarak göse çarpsa da ilk kez koşacak olan birkaç rakibini daha ön planda tutuyoruz.  9 Ransom ve 12 Penmaen Spirit gerek jokeyleri gerekse de ilgilileri bakımından değerlendirildiklerinde kariyerlerine parlak birer başlangıç yapmaya aday duruyorlar. Bizim favorimiz ise 4 GOLD ZABEEL. Son günlerde kazandığı yarışlarla çok ciddi bir form yakalayan Oisin Murphy'nin bindiği safkan, iki yaşlı tayları çok iyi koşan bir eküri tarafından hazırlandı. Orjini de dört dörtlük.

4. KOŞU


159 gün ara sonrası piste çıkacak olan 3 GRISONS son olarak Ocak ayında Southwell'de yarış görmüştü. İğdiş edildikten sonra ilk kez piste çıkacak olan safkana bugün Oisin Murphy de ilk kez binecek. Antrenör Robert Cowell'in çok iyi hazırladığı safkan, yeniden politrak piste dönmüş olmasıyla yarışın önde gelen ismidir. 

Daha iyi gruplarda istikrarlı yarışlar yapan 5 Something Lucky ile bu pistte ilk kez piste çıkacak olan 4 King Robert ikilisi koşuda iddialı olmasını beklediğimiz diğer atlardır.5. KOŞU


Geçen yıl Yarmouth ve Haydock'ta katıldığı iki yarış da hayal kırıklığı olan 7 JAANEH, Ağustos ayında Grup 1 yarışa da kayıt yaptırmıştı. İstirahat döneminin ardından dinçlikle etkili koşmasını bekliyoruz. Bugün mesafe kısaltan ve takı değiştiren 2 Giovanni Tiepolo ile Richard Hannon'ın ilk defa koşacak olan tayı 1 Breakfast Club sonraki ihtimallerdir. 

6. KOŞU


Geçirdiği operasyonun ardından bir süre dinlendirilen 5 VALKENBURG, bugün uygun rakipler arasında iyi bir geri dönüş yapmaya aday. Engelli yarışlarının ardından yeniden normal koşulara dönen 1 Percy Alexander ile çok istikrarlı bir isim olan 3 Herm ikilisi de koşudaki şanslı bulduğumuz diğer safkanlardır.7. KOŞU


William Haggas antrenesindeki 2 DESERT CARAVAN, 203 gün aradan sonra katılacağı koşuda geçilmezliğini koruyabileceği rakipleri bulmuşa benziyor. Safkan Newcastle'da kazanarak başlamış ve ardından Godolphin'in iyi atlarından birini Wolverhampton'da geçmişti. İki yarışı 1600 ve 1700 metre mesafelerde olan Desert Caravan, orjin bakımından yatkın olduğu bu mesafede de başarılı olacaktır. 

4 Sneaky Peek, 9 Knowing ve 8 Sashenka üçlüsü favorinin hatasını kollayacaklardır. 8. KOŞU


Ekim ayında Wolverhampton'da kazanan 10 RED SECRET, 2019 yılında katıldığı son yarışında 5 boy farkla geçilmişti. O iki yarışı da 2400 metre mesafedeydi. Daha sonra antrenörü Ed Dunlop safkanı iğdiş ettirdi. Bugün ilk kez visör takarak koşacak olan safkan, kariyerinin ikinci birinciliğine yakın duruyor. 

Geçen yıl katıldığı ilk handikap koşuda ikinci olan 12 Devizes ile engelli yarışların ardından yeniden düz koşulara dönen 1 Hit The Rocks ikilisi ise Red Secret'ın eksik koşmasını bekleyecek olan isimlerdir.9. KOŞU


Son olarak Mart ayında bu pist ve mesafede katıldığı koşuyu kazanan 4 ABEL TASMAN, bugün o yarışına göre 2 kilogram daha ağır koşacak olsa da rakiplerinin denkliği ile koşunun en iddialı ismidir. Son üç koşusuyla güven veren 10 Noble Account, Oisin Murphy'li 8 Sweet Charity ve henüz beşinci kez piste çıkacak olan 3 Voice Of Calm da burada şanslı bulduğumuz diğer atlardır.