29 Mart Kara Kamçı İzmir At Yarışı Tahminleri 

BAYKOÇ Bursa pistinde zaman zaman başarılı olmasına rağmen burada ki rakiplerinin bir adım önünde gördüğüm safkan değişen jokeyi Akın Sözen ile ideal mesafesinde ilk atım olacak. Ayrıca cumartesi günün İstanbul'da ki kaydını ilgilileri sildirip burayı tercihlemişler.. Üç yarış art arda seri yaptıktan sonra kötü koşuları sonrası son yarışında yeniden kıpırdayan BOZDENİZ'de kaydını sildiren bir başka isim olurken  Bursa'da 29 Çok rahat galobu ile  Baykoç'un en sert rakibi olarak göze çarpıyor. Bursa pistinde 2. ve 5. olduğu yarışların da sert rakipleri ile mücadele edip İstanbul'da çok kötü koşan KIRMANŞAH ve FOBİ gibi kaba kumda etkili yarışlar sergileyen  isimlerin anne kardeşi KIZGINDEMİR iyi hazırlıkları ve stiline uygun jokeyi ile kuponlarda bulunması gereken isimdir..

BALCEVAT katıldığı iki maiden koşuda fazla etkili olamasa da bugün şanslı olacağını düşünüyorum. Son yarışında numarayı alıp viraja kadar lider dönen safkan uzunda etkili olabileceğe benziyor. Zaten ilgilileri de ikinci kaydını direk uzun mesafeli kum koşusuna yaparak bunu ortaya koymuşlar. Kaneko temsilcisi olmasına rağmen Anne (HALE) uzun mesafeli yarışlarda bir çok grup koşularda birincilikleri ve tabelası bulunan CİHANIM ve İzmir pistinde uzun mesafeli çim-kum koşularda başarı yakalamış BÜYÜKAĞA gibi isimler ile anneden kardeş. Galopları da tatminkar olan isim günün günün sürprizini gerçekleştirebilir. Burada en az Balcevat kadar uzuna yatkın orjini olan Roman Empire'nin anneden kardeşi olan LADY MAR temsilcisi GANDACHERRA öncelikle kuponlara yazılması gereken ikinci isimdir. 

ANZAS Geçtiğimiz yıl daha sert rakipleri geride bırakan safkan, bu sene henüz birincilik ile tanışmasa da çok uygun rakipleri yanında start alacak. Son yarışın da Box'tan çıkıp koşu mesafesi kadar koşmasına rağmen ilgilileri tarafından yarışa devam etmesine karar verilmişti. Safkanın genel durumu iyi olup art arda 24 Rahat işler sergiledi. Önde numarayı alıp çizgiyi önde geçmeye çalışacaktır.. Günün ilk bankosu. Rakip olarak bir süredir koşmasa da MAGİC TAYLOR'un yazılması taraftarıyım.