1. KOŞU

3 MUTASAAMY, Haydock'ta yakın ara ikinci olduktan sonra Kempton'da  bu mesafede kazanmıştı. Bugünkü handikap puanı bu safkan için az ve yarış içerisinde ona avantaj sağlıyor.  


5 Cote D’Azur, kasım ayında bu pist ve mesafede potoda kaybetmişti. Bugün yarım kilo daha avantajlı koşacak. 1 Geizy Teizy, üst gruptan gelen bir at. Geçen aralıkta Wolverhampton'da daha iyi gruplarda start aldı. Bu grup için yeterli kaliteye sahip. 8 Little Jo da formu iyi olan bir isim.2. KOŞU

4 LITTLE RED SOCKS, kariyerinin ilk koşusunda Wolverhampton'da bu mesafede kazanırken çok etkileyici bir performans sergilemişti. Bugün çok daha iyisini yapabilecek kapasitede. 

3 Bond’s Boy, ilk koşusunu kazandıktan sonra Ekim ayında yüksek ikramiyeli bir satış koşusunda yakın ara üçüncü oldu. Her iki yarışı da bu mesafedeydi. Tecrübesinden en iyi şekilde yararlanacaktır.  7 Freedom Flyer, ilk kez koşacak olan atlar arasında jokeyi Silvestre De Sousa ile en dikkat çekici isim. Safkanın pedigrisi daha uzun mesafelere yatkın olsa da antrenörü Simon Crisford işini bilir. 1 Ejtilaab, üç yaşlılığında farklılaşmasını beklediğimiz bir isim.

3. KOŞU

Burada 2 ART POWER biraz daha önde tutuyoruz. Eylül ayında kariyerinin ilk koşusunda Newcastle'da yakın ara farkla üçüncü olurken dikkatleri üzerine çekmişti. Ardından York'ta muhteşem bir yarış yaparak kazanmasını bildi. Art Power o gün, potansiyel bir grup yarış atı olduğunu da göstermişti. 

3 Magical Journey, kariyerinin ilk koşusunu Beverley'de kazandı ve ardından Newmarket'ta listed yarışta bir boy farkla ikinci oldu.  O da bugün burada oldukça iddialı olacaktır.

4. KOŞU

4 TATHMEEN, son dört yarışının üçünü kazandı.  Son koşusunda ise adeta bir tren edasıyla geldi ve bu mesafede Wolverhampton'da ikinci oldu. 

Önde gitmeyi seven 7 Tricky Dicky'nin yarış stili bu pist için çok uygun.  311 gün sonra koşacak olan safkanın York'taki handikap koşu birinciliği de harikaydı.  1 Heath Charnock, Şubat ayında Tathmeen'a 1000 metre mesafede geçilmişti. Bugün o da rövanşı almak isteyecektir.

5. KOŞU

6 ROCK OF DIAMONDS,  Silvestre De Sousa'nın idaresinde parlamaya aday.  Geçen sezon Ligfield ve Wolverhampton'daki iyi yarışlarının ardından bugün ilk kez handikap mücadeleye katılacak olmasıyla yarışın favorisidir.

5 What A Business, geçen sezon Nottingham'da bu mesafede kazanan safkan, York'taki son koşusunda dış kulvar dezavantajı yaşamıştı. Bu kez çok daha farklı koşmasını bekliyoruz. 1 Taste The Nectar, Ligfield'daki son koşusu 1400 metredeydi ve safkana hiç uygun değildi. Bu kez yatkın olduğu pist ve mesafede iyi bir netice alacaktır. 6. KOŞU

3 BE PROUD, İki yarış önce de kazandığı bu pist ve mesafeyi çok seviyor. Son koşusunda 1200 metre mesafede üst gruba gelmişti ve o gün yarış içerisinde aksilikler yaşamasına rağmen ikinci olmuştu. Yeniden sevdiği mesafede koşacak olması ve kantarmasını yakından tanıyan jokeyi ile birinciliğin en güçlü adayıdır. 

12 Quanah geçen yıl Hamilton ve Musselburgh'da kazandığı yarışlarla burada favorinin en ser rakibi olacağını gösterdi. O yarışların çim pistte olması sizi kuşkulandırmasın çünkü bu pistte daha iyi koşacaktır.  İstikrarlı safkan 1 Queen Of Kalahari, şimdiye kadar Southwell'de sentetik pistte daha zayıf rakiplerle mücadele etmişti. Ancak gücünün bu gruba da yeteceğini düşünüyoruz. 

7. KOŞU


6 ICE PYRAMID, son koşusunda Newcastle'da piste çıktığı üçüncü yarışında ikinci birinciliğini elde etti. Bu mesafede 5 boy farkla kazanan safkan, daha üst gruplara da göz kırptı. Denk rakiplerini bir kez daha geçmesi şaşırtmaz.

Antrenör John Gosden, bu pistte çok iyi. 10 Good Tidings, burada kazandığı yarışın ardından Chemlford'da start aldı ve ardından iğdiş edildi. Ara sonrası dinçlikle etkili olmasını bekliyoruz. 11 Alignak, Kempton'da sentetik pistteki ilk koşusunda etkileyici bir birinciliğe imza atmıştı. Şampiyon antrenörlerden Sir Michael Stoute’un taylarının yaş aldıkça daha iyi koştuğunun da altını çizmek lazım.8. KOŞU

9 THIBAAN, Kempton'daki yakın ara dördüncülüğünde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bugün sevdiği mesafede yapacağı bu yarış için akıllarda soru işreti bırakmadığını da söylemek lazım. İyi bir performans bekliyoruz. 11 Frankly Darling, Yarmouth'daki ilk koşusunda yakın ara bir ikincilik elde etmişti. Frankel'in kızının bu pistte ve yatkın olduğu mesafede çok daha başarılı olmasını bekliyoruz. 


9. KOŞU

8 WISE GLORY,  Ağustos ayında Beverley'de üçüncü olurken aşırı güven veren bir performansa imza attı. O gün potoyu çok kuvvetli ve dinç geçtiğini söylememiz gerek. Bu kez mesafenin de uzamasıyla kazanması işten bile değil.

2 Byzantine Empire, sentetik pistteki cesaret verici ikinciliğinin ardından Sandown'daki yarışı etkisizdi. John Gosden’ın tayını burada koşturuyor olması önemli bir veri.  12 Luck On Sunday bugün ilk kez piste çıkıyor olsa da yeterli hazırlıkları ile göz ardı edilmemesi gereken bir isim.